Avatar uživatele
Dudu855456

Jak slušně požádat hosta o odchod?

Ahoj.Jak slušně požádat hosta,aby odešel?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? iceT, suaeda, orestez, bolak, Damiana, briketka10, Maya88, anonym před 3927 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Není to snadné, pokud se člověk chce zachovat slušně. Asi bych se podívala na hodinky ( mobil ) s tím, že se omlouvám, ale mám ještě nějakou nutnou práci, nebo musím něco vyřídit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kavac

Rovněž jde použít jedna dobrá výmluva. Pokud víme, že návštěva je hodně upovídaná a předtím se nikdy neměla k odchodu tak hned na začátku ji taktně upozornit že máme lístky do kina či divadla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já jsem to řešil následovně.Pokud to bylo ve večerních hodinách, tak jsem se omluvil, že bych ptřeboval jít spát jelikož ráno brzo vstávám.
Pokud to bylo odpoledne a chtěl jsem aby host odešel, řekl jsem, že mám ještě naléhavou práci a musím jí dodělat, popřípadě jsem ho vyzval, pokud se mnou chce ještě povídat, ať mi jde pomoci a až to bude hotovo, že pak ještě můžeme posedět a povídat.
Jenže já to měl asi lehčí, bydlíme na vesnici a tam se vždycky nějaká práce najde.Zrovna tak mí hosté byli většinou lidé z rodinných domů, takže každý z nich věděl, že kolem baráku je práce vždycky.Některá návštěva pomohla, jiná se rozloučila a šla domů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud je host natolik neomalený, že nedokáže v pravou chvíli odejít sám, nemáš jako hostitel (hostitelka) povinnost chovat se k němu zvlášť slušně a ohleduplně. Asi bych začala okatě zívat a pokud by ani to nepomohlo, tak bych prohodila poznámku, že zítra musím brzy vstávat, nebo že ještě musím něco dokončit před tím než půjdu spát.
Je ale pravdou, že mne před narozeninami takto přepadla nečekaně kamarádka s partnerem a ačkoliv jsem řekla, že čas nemám a mám před sebou ještě pečení, tak je to absolutně nerozházelo. Do 10 večer jsem to zvládala, ale potom jsem postupně čím dál víc mlčela a byla jsem otrávená jako po muchomůrkách. Chvíli to trvalo, ale potom jim došlo, že to „na chvilku“ bylo třeba dodržet.
Nemám problém s tím, určit si, kde mám hranici. Nějak moc se vžila představa, že host do domu = Bůh do domu, některý host ale spíš znamená jiné pravidlo, a to host do domu = sukovici do ruky. Nikdo není oprávněn zneužívat pravidla pohostinství. Aby mohl být člověk dobrým hostitelem, musí se i hosté umět chovat a musí také vědět, kdy je vhodné se vzdálit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Říkám to vždy slušně, omluvte mě, mám ještě moc práce…myslím že je neslušné spíš sedět a sedět, nevědět, kdy se má odejít

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mámo, pojď spát, sousedi chtějí už domů .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Návštěvy domu moc nevodit a s přáteli se scházet v restauracích, nebo kavárnách. Je to sice dražší, ale doma není nepořádek a domu lze odejít prakticky kdykoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Mít na dveřích: ,, Jen krátká návštěva potěší."

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Je neslušné zůstat tak dlouho, aby vás někdo musel žádat o odchod.

Já vždycky zívnu na celý kolo, prohlásím: „PANEČKU, TO UŽ JE ALE HODIN!“ a jdu ke dveřím které otevřu dokořán a stojím u nich tak dlouho, dokud se návštěva sama nevyprovodí, aby nedošlo k omylu.

Tímhle způsobem pak nemůže nastat žádné paux-pas, jen jednou jedinkrát se stalo že to hosté nepochopili a při procházení chodbou ven ze dveří kolem mě jako by dotčeně pronesli „ale vždyť si říkal že u vás máme dveře vždycky otevřené“ načež já samozřejmě odvětil (jinak to snad ani nešlo): „no vždyť ano, snad vidíš ne?“ a ukázal na dveře které v tu chvíli byly skutečně otevřené.

U toho posledního odcházejícího mám pak někdy ještě takovou niternou touhu nakopnout ho do zadnice, ale vždycky to nakonec ustojím, protože to už by se dalo považovat za netaktnost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

kavac: A hned bych se tě zeptal na co jdete, za trest že používáš takovou lacinou výmluvu!

před 3927 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek