Kuře

Jak složit básničku?

Chci babičce a dědečkovi napsat na Vánoce básničku. Znáte nějaký tip?
Doplňuji:
Ptám se na tip, ne na básničku.

Nejlepší odpověď
anonym

Mila babi a dedo ,
psala jsem na odpovedi ..
oni tam ale prdlajs vedi.
Chtela jsem jen tip …
oni si mysleli , ze je to vtip.
Nemam tedy pro vas nic ..
od vas bych chtela neco vic.
Tam uz chodit nebudu ,
jeste tam narazim na nejakeho pobudu ..
A jedna je tam prechytrala ..
je to takova baba stara ..
je to -iv- ,
clovek by na ni nejradsi pliv !

Další odpovědi
fablen

Pětka stačit nebude,
dám Ti litr lexxi,
kup si dárek pro sebe,
a ovoce už nechci.

Na internetu je jich přeci plno, Ty sama nejlíp znáš babičku a dědečka. Každému člověku se navíc bude líbit jiná básnička…nebo slož svoji – najdi si vhodný rým a skládej. Taková básnička potěší druhého nejvíce.

barnajka

Tipy ti asi nedáme – to bys musela zadání trochu víc upřesnit :)

O čem má básnička být? Má to být něco stylovýho, s vánoční tématikou..nebo snad óda na babiččinu a dědovu úúúžanost?

Chceš psát seriozním stylem, nebo to má být spíš legrační básnička?
A jak má být dlouhá?

Promysli si to a pak případně doplň otázku…

…osobně si ovšem myslím, že ta říkanka by měla být čistě tvoje práce.
Od ‚A‘ až do ‚Z‘.
Přece by ses nechlubila cizím peřím, ne? ;)

Ale že jsi to ty, malinko ti to usnadním: dám ti odkaz na jednu pomůcku.
Kdyby ses najednou dostala do situace, že za žádnou cenu nebudeš schopná najít slovo, co by se ti hodilo do rýmu, použij http://slovnik­.exac.info/in­dex.php

Zadej jen posledních pár písmenek slova, ke kterýmu potřebuješ najít zvukovou shodu a program by ti měl pomoct.

Tak přeju přijemnou zábavu a ať se babičce a dědovi tvůj výtvor líbí! ;)

Doplňuji:

  • iv- Nemám co dodat…

Snad jenom… :))))))))))
Nebo spíš… :DDDDDDDDDD

Fakt jsi mě pobavila, děkuju! :)
Ani jsem netušila, jakýto básnický duch v tobě dříme :))))

bolak

Jakej zas tip? :) Tip je že by se to mělo rýmovat.
A dobrý je taky napasovat do textu něco z jejich života, žádné obecné fráze, které si člověk může koupit za 10 korun v trafice, prostě něco co prožili jenom oni, co by nikdo cizí, kdyby dostal tohle přání, nepochopil.

Já osobně mám rád krátké, stručné, výstižné.
Musím přiznat Kuře že jsi mě inspirovala, tudíž jsem si vyhradil minutu na umění a vzhledem k nedostatku financí složil následující:

Starý pane, stará paní,
tak vám přeju všechno nej,
posílám jen tohle přání,
slova mě nic nestojej.

Doplněno: A teď jsem zjistil že je to dokonce univerzální a hodí se to nejen k vánocům :) To je hlava!

Adri ..

Tip asi žádný, ale celkem pomáhá stránka rymy.cz – zadáš slovo a najde Ti to slova k němu se rýmující.

lexx

Milá babko, dědku
půjč mi prosím pětku
zrovna jdu pro ovoce
máme přece Vánoce.

bubukaa

prvně si najdi asi tak 5 slov které tam chceš, pak napiš hlavní větu a k ní hledej rýmy, je to težký a musíš u toho přemýšlet :) ale když se chce všechno jde ;)

hanulka11

tedy -iv- to se ti povedlo ,jsem se fakt zasmála …ty jsi…velká básnířka

anonym

Hanulko , jsem take pomstychtiva ..
ne jen po muzich chtiva. !
Kdo mi zde sahne na moji An.,
dostane nekolik ran ! 🙂
Nebo zadny palecek ,
proste jsem takovy blbecek. 🙂

  • iv-

Andělé

  • iv-,téééédáááá,no tj.neuvěřitelnééé..

Smekám a řechtám se zároven:-DDD)))
Obě si uložím,až na mě přijde depečička,bude po ní…

annas

Iv, jste skrytý talent. Stejně jako Andělé se válím smíchem. Kéž vydržím takto celý den!

anonym

🙂