sejtanka

Jak slouží "gejša"muži?

Je to to samé,jako u nás tzv.společnice?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Gejša (芸者) je slovo pocházející z japonštiny označujícící profesionální společnici.V zá­padním světě se stalo slovo gejša synonymem japonské prostitutky, ale spíše neprávem, jelikož gejša byla spíše „umělkyně“, která čas od času přistoupila na sex, nejednalo se však o samozřejmost. Z toho důvodu také nebylo povolání gejši zakázáno v roce 1957, kdy byla zakázána prostituce. Hlavním úkolem gejši bylo bavit, hrát na tradiční strunný nástroj šamisen či připravovat čaj. Nejúspěšnější gejši byly vždy dobré tanečnice.
Spatřit gejšu na ulici japonského města je však téměř nemožné, a pokud se to podaří, většinou se jedná o převlečenou japonskou školačku, která se nechá fotografovat davy turistů. Pravé gejši jsou příliš zaměstnané v čajovnách, než aby měly čas se věnovat turistům.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gej%C5%A1a

Další odpovědi
Ella

gejša byla, někde možná i je, umělkyní. Nijak muži nesloužila, nebyla to placená lehká holka, ale vyučená a vychovaná mladá žena, která bavila v čajovnách muže uměním tance, čajovými obřady a hrou na hudební nástroj, jehož jméno si nevybavím. Jejich společnost byla velmi žádaná a také nákladná.
Gejši mohly mít také svého dannu – tzv. muže, který hradil její náklady za makeup, účes a také kimona a se kterým gejša většinou měla i milostný vztah.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gej%C5%A1a

fablen

Především slečnám a ženám doporučuji film Gejša ke shlédnutí.

hanulka11

Paradoxem je, že první gejši byli muži, ale v polovině 18. století se začaly prosazovat gejši-ženy, které se svým bílým make-upem a tradičním japonským šatem kimono okouzlily nejednoho Evropana. První gejša ženského pohlaví se se objevila roku 1751 v nevěstinci v Kjótu. O padesát let později už byly gejšami výhradně ženy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gej%C5%A1a

franku

Ne.Slouží ve všem,ne jen reprezentace ve společnosti.

anonym

Gejša? To je ku*va,ale ne zdejša! 🙂