Danielson

Jak šel získat puk ze zimních her v Sarajevu '84?

Jako památku na předka v rodině mám ve vitríně puk, který jsem „zachránil před popelnicí. Na jedné podstavě má kruhy olympíjských her, pod ním ze Sarajeva a pod linkou Sarajevo '84. Na druhé straně společnost zvaná Slovenijašport s logem. Na plášti je ve vroubkovaném povrchu napsáno OFICIAL a MADE IN CZECHOSLOVAKIA, jak nečekané, když doposud vyrábíme puky, do kterých se mlátí při utkání. Nikdy hokej nehrál a přeci je poškrtán a na hranách "okousaný“. Je možné, že se do vitríny mého předka dostal jeden z půků, které byly otůkány a zápase?

Odpovědi
anonym

Takové puky bylo možné naprosto běžně koupit ve ´sportu´. Pokud je puk otlučený, pravděpodobně se s ním hrálo – ale nic z tvého popisu nesvědčí o tom, že na OH.
😉