juie

jak slaví vánoce kanaďané???

Potřebovala bych vědět jak se slaví Vánoce v Kanadě.Pokud něco víte tak bych byla ráda kdybyste mi něco napsali.
Děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

Kanadské Vánoce se velmi podobají oslavám v USA, které všichni důvěrně známe z televize. Nesmí chybět stromeček (ať už živý nebo umělý), krocan k slavnostnímu obědu ani slaný puding. Dárečky nosí dětem Santa Claus – u nás známý jako Mikuláš. Dříve vypadal jinak, až ve 20. století jej firma Coca-Cola oblékla do červeného hábitu s kožešinovými lemy a černým páskem, přidala mu pár kilo, dobrácký buclatý obličej i záplavu sněhobílých vousů. V noci na 25. prosince vyjíždí na saních tažených sobím spřežením. Sobů bylo dříve osm, příběhy Walta Disneyho k nim přidaly devátého – Rudolfa. Dárečky děti nacházejí buď pod stromečkem, u postele nebo krbu

Mnoho Kanaďanů otevírá vánoční dárky na Štědrý večer, někteří Kanaďané na Štědrý večer (24.12.) otevřou jen svou punčochu, která ja zavěšena nad krbem, někdo na Štědrý večer otevře jen jeden dárek, zbytek pak ráno na Štědrý den (25.12.). Děti v Kanadě věří, že jim dárky přináší Santa Claus, Kanaďané jsou hrdí na to, že jejich země je domovem Santa Clause. Kanaďané nesmí zapomenout umístit do pokoje, kde je stromeček na Štědrý večer pohoštění pro Santu Clause! Nejčastěji pro Santu chystají cookies nebo jiné sušenky, limonádu či sklenici mléka.
O Vánocích mlsají Kanaďané sladkosti zvané “Barley Candy” a “Chicken bones”. Oboje je velmi sladké a vyráběné v místních “čokoládovnách”. “Barley Candy” je “cuc na kládě” ve tvaru Santy, sobů, sněhuláků, stromků a ostatních symbolů Vánoc. “Chicken bones” jsou sladkosti barvy růžové a chuti skořice, cucají se a ke konci “tání” v nich odhalíte krémově mléčněčokoládo­vý střed

http://bezwish­.bloger.cz/Ka­nada-2008-2009/Christmas-in-Canada-a-neb-Vanoce-v-Kanade

Zdroj: http://vanoce­.chytrazena.cz/zvy­ky-a-tradice/jak-se-slavi-vanoce-ve-svete-norsko-australie-a-kanada-12760.html