zjentek

Jak sladit tři druhy bylin?

jak z týhle věty poznám, že to nechtěj mít sladký, ale že chtěj tu směs zharmonizovat? :O
Doplňuji:
dědapetr: a já myslel, že opakovaně oslazovat je sladit ..co když to nechtěj osladit jen jednou, co když ty bylyny chtěj sladit pořád dokola? :o

Nejlepší odpověď
annas

Vložil jste do kategorie jazyka. (O)sladit byliny při jejich podávání, použít např. odvar a směs ochutnat Sladit a oslazovat stále, opakovaně (slovesa nedokonavá), jednou je osladím, ochutnám a hotovo – sloveso dokonavé.

Věta se dá pochopit bez uvedeného dodatku. i trochu jinak. Protože se bylinky mají podávat bez sladidel, některé výjimečně s medem, beru sloveso sladit v jiném slova smyslu. . Ale je třeba vědět, které bylinky se mohou sladit (zharmonizovat) a podávat společně. Zde sloveso sladit dokonavé.

Stejně tak je nutné je sladit při výsadbě na záhonku. Kdysi mně dopourčila bylinkářka, že nesmím k mátě a mátě zasadit rozmarýn.

Další odpovědi
dědapetr

Podle té věty je to směs bylin.Jinak by to bylo jak osladit tři druhy bylin?

jáára

„co když ty bylyny chtěj sladit pořád dokola? :o“
budou přeslazený

zjentek

jáára: ptám se na byliny, zjeví se dylyny :o