Elly

Jak skočit salto do vody?

Na koupališti vždycky vidím, jak tam lidi skáčou různé salta a hvězdy do vody. Tak se o salto pokouším taky, ale většinou to skončí parádním „placákem“. Nemáte někdo nějaké tipy, jak skočit salto dobře?

Odpovědi
www

Zkus se na suchu naučit kotoul s výskokem. To jsem jako děcko uměl a pak takhle skákal do vody. 😉
Hlavně nesmíš mít strach a ono to půjde!
Doplňuji:
V podstatě musíš mít jakousi fyzickou kondici, která ti umožní dostat odrazem nohy nahoru.

MK44

Vybavil se mi Jindřich Plachta, jak se v jednom filmu učil lyžovat z příručky. Četl ji na kanapi a u jedné kapitoly prohlásil: „Tohle je nějaké složité. Budu si to muset přečíst dvakrát.“
Jak skočit salto Vám bude muset někdo ukázat a říct Vám, co děláte špatně, na místě. Nejlépe instruktor. Není-li instruktor, tak to alespoň nezkoušejte o samotě, ale ve společnosti lidí, kteří jsou schopni Vás vytáhnout z vody, když začnete polykat andělíčky. Víc tipů nemám – scusi, seňorito.

ponovotny

nejlíp jde salto naučit na velké trampolíně ;) dokud ho neumíš pořádně, neskákej ho raději do bazénu, protože tam hrozí ta hrana. Když nevíš kam na trampolínu tak je to dobré v mělké vodě tak do půli lýtek a stoupni si mezi dvě kámošky, které tě budou jistit a pomůžou abys dopadala na nohy. Když budeš chtít skákat je dobré si placáky oblíbit ;)

mosoj

Učit se, učit se, učit se. To je now how V.I. Lenina.