VFerre

Jak skladovat dort

Udělal jsem dort k narozeninám kámošce. Myslel jsem, že je zítra už 10.záři a že jí ho dám. Zítra je, ale 9.záři. Stane se něco dortu od dnešního oběda do oběda úterý? Jak ho mám obalit nebo něco? Prosím pomoc! :/
Doplňuji:
Mám ho na taliři a v dortové papírové(kartonové) krabici. Je tam krém. Nic se snad nestane?

Odpovědi
Reuef

Dej ho do krabice a tu krabici strc do lednice…

štamgast

Dej ho do lednice, bude to v poho. Já taky když dostanu dort tak ho sníme až třetí den.

elektrikář

Pokud na něm není šlehačka tak jeden den v chladničce přežije. Pro jistotu jej před podáváním ochutnej zda krém nezkysal.
Doplňuji:
Jednou se mi podařilo na dort rozlít trochu vodky. Všem to moc chutnalo

Mariii

Já bych chtěla taky poprosit o radu, jak skladovat dort, aby vydržel co nejdéle čerstvý. A jestli se dá případně třeba čtvrtka dortu zamrazit pokud zbyde, aby potom po rozmražení byl pořád dobrý? Chtěla bych objednat nějaký pěkný dort tady https://dorti­ni.com/shop/ dceři k narozeninám, ale ráda bych, pokud se celý nesní hned ten den, aby se dojedl později a byl stále dobrý.