Karelcz

Jak silný vítr dokáže běžný člověk ustát?

Prostě aby sám stál a nespadl. Jestli lze rychlost větru nějak přepočítat na energii a vědět kolik energie člověka „položí“

Nejlepší odpověď
gecco

😉
Nejde to tak jednoduše stanovit…
Spočítat ´tlak´ větru (kinetický tlak) je jednoduché – Pk = (ró) v2 /2
Když to vynásobíš plochou člověka a koeficientem odporu (což je právě to složité), získáš sílu, kterou bude vítr na člověka působit.
A pak ještě musíš určit sílu, kterou daný jedinec „ustojí“ – a to je individuální…
😉

Další odpovědi
tomovka

S tím bych se obrátil na Bořiče Mýtů. Nebo na někoho s krosnou, nebo ještě lépe s aerodynamickým tunelem.

JájsemRaibek

60km v hodině, má člověk co dělat, aby se udržel na nohou. Přibližně od 9 minuty
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3paewrYQ5LA