samicek333

Jak silná je mícha?

Když je mícha narušená a zeslabená, doroste? Jako např. játra…

Nejlepší odpověď
annas

Ještě odpověď na další část otázky. Mícha je provazec síly malíčku uložený v páteřním kanále, jejíž horní konec plynule přechází v prodlouženou míchu, má délku. 40–45 cm.
http://skolajec­na.cz/biologi­e/Sources/Tex­tbook_Textbook­.php?intSecti­onId=91000

Další odpovědi
arygnoc

nie.
narušenie/porušenie miechy je trvalé.
Vedci sa nádejajú, že sa im obnovenie miechy (i častí mozgu) podarí pomocou tzv. kmeňových buniek.

bolak

Jestli ty si nepleteš míchu s ještěrčiným ocáskem… :)

Dorůst nemůže, ale teoreticky se to dá „dooperovat“ jak říká arygnoc. Prakticky už do doktoři uměj, jedinej problém je že jim to ještě nikdo neschválil na lidech, tak zatím ty kmenový buňky zkoušej jenom na zvířatech. Jednou sem to viděl na PORTu nebo kde to dávali, vezme se taková trubice, nalátá se to kolem tý míchy, na ni se pak naplácaj (omluv ty odborný termíny) kmenový buňky a lidský tělo je tak inteligentní stroj, že se dá normálně samo dokupy. Vytvořej se nový nervový vlákna a mozek už si to tam nahoře přizpůsobí aby to fungovalo tak jak má.

eazy