redhead

Jak si zvyšujete sebevědomí?

Nejlepší odpověď
Kolmon

Prostě vím, že jsem nejlepší a tak si to jen zopakuju nahlas ;)

Další odpovědi
quentos

jednoduše – jedu na scrabblovej turnaj a vyhraju ho :{D>
teď vážně, se zvýšením sebevědomí mi v mládí musela pomoci psycholožka – jde o to umět si uvědomit své dobré vlastnosti a kvality a v nejhorších chvílích si na ně vzpomenout – nejlépe na výrok někoho druhého, kdy byly tyto kvality upřímně oceněny.
Pro začátek prý pomáhá si všechny svoje dobré vlastnosti napsat na papírek (nejprve sám/a, pak o zbytek požádat druhé), nosit ho pořád s sebou, a když se cítíte pod psa, vytáhnout ho (ten papírek) a přečíst si ho, třeba i několikrát…

Deli

Jako holka jsem žádné neměla – a to jsem byla vysoká, štíhlá, prsatá, dlouhovlasá… No, teď už nejsem ani štíhlá ani dlouhovlasá, ale normální sebevědomí mám. Uvědomila jsem si, co jsem dokázala, co umím, že nejsem špatný člověk a samozřejmě mi seběvědomí do nebes zvedá např. včerejší manželova věta: „Sluší Ti to, miláčku. V téhle halence jsi krásně těhotná!“ (Těhotná jsem, bříškem se pyšním, tak mě to potěšilo a zvedlo mi to náladu.)
Tak se jen zamysli nad tím, co umíš, jaká jsi, najdi si pozitiva.