-....-

Jak si zvýšit sebevědomí?

Mám celkem dost nízké sebevědomí a ráda bych si ho nějak zvýšila jen nevím jak…

Nejlepší odpověď
gecco

Nejlepší je navštívit psychologa, který ti (po pokecu s tebou) navrhne některé techniky (jak a co promýšlet, jak se ´naučit mít se ráda´) a případně literaturu…
😉
Není to snadné, ale není to ani nemožné – stačí ´jen´ chtít.

Další odpovědi
mosoj

Snažit se dělat něco co umíš aby tě to uspokojovalo nebo aby se to líbilo okolí.
Občas někoho i závist na chvilku opustí a pochválí. Což je dobrá cesta ke zvýšení sebevědomí.
Psycholog ano, ale on ti nic jiného neporadí a ještě budeš platit za konsultaci. Zdravotní pojišťovny platí psychologa jenom na doporučení psychiatra.

marci1

Není to lehké, ale lze to. 🙂 Již vícekrát zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20si%20zv%C3%BD­%C5%A1it%20se­bev%C4%9Bdom%C3%AD

Kelt

Tímto problémem se zabývá dost lidí a hodně lidí na tomto vydělává. Existují dokonce kurzy sebevědomí, literatura, přednášky, psychologové, leadři, guruové a pod. V čem si chceš zvýšit sebevědomí? Je rozdíl, jestli se stydíš před spolužáky, nebo máš trému při vystoupení na meetingu před mnoho tisíci lidmi. Asi chceš výsledek hned a co nejlevněji. Zajdi si do knihkupectví a prohlédni si knihy k tomuto tématu. Pokud tam bude popsán tvůj problém i s řešením, knihu si kup a prováděj všechna cvičení od začátku do konce. Hlavní je informace – to budeš mít v té knize a potom čin, že budeš dělat uvedená cvičení. Také si můžeš vyhledat poradce, který tě otestuje, poradí a pokud zjistí, že z tebe může získat peníze, bude tě často zvát na sezení.
Nebo další věc, nejlehčí, nejlevnější a okamžitě použitá,, všímej si svých přátel, známých a spolužáků, kdo se podle toho v určité situaci chová suveréně a sebevědomě. Jak chodí, jak stojí, jak se pohybuje, jak mluví, jak dýchá a snaž se tyto pohyby pak doma, když tě nikdo nevidí, nacvičovat. Ale musíš přitom si představit, že jsi také suverenní a sebevědomá. Důležitý je hlas – jasný, zvučný, hlava rovně, celé tělo, uvolněný vzpřímený postoj, žádná křeč, násilí, uhýbat očima. Nacvičuj si to třeba před zrcadlem, nebo se natoč a pozoruj se, jak při tom vypadáš.

Nevíteto?

Tím, že v něčem uspěješ a budeš si toho úspěchu vědom/a 🙂

tencosepta

Hoď petardu do autobusu :)

KK1

Tady rozhodně ne. Sotva se zeptáš, hned tě nějaká slepice utře, že už to bylo zodpovězeno.

krabiceodbot

Základem sebevědomí i uspokojivých vztahů se světem je MÍT SE RÁD. Abych mohla milovat, potřebuju nejdřív milovat sebe sama. Zkus se na chvíli postavit jakoby mimo sebe a poděkuj svému tělu, že s Tebou dennodenně vstává, nosí Tě, chrání Tě, zkrátka je s Tebou vždy a všude. Zkus pocítit vděčnost za to, že jsi. Děkuj za tu výsadu, že máš svobodnou volbu. To bohatství je v Tobě. Každý člověk je hlubokým TAJEMSTVÍM čiré existence.