skorcovaz

Jak si zvýšit sebevědomí?

Jde ho zvýšit nějak trvale? Jak dlouho to trvá?

Nejlepší odpověď
quentos

známý recept je vzít kus papíru a napsat si seznam všech svých dobrých vlastností; dále třeba taky všeho, co jste v životě dokázala. Půjde to možná těžko (v nejhorším lze požádat o pomoc přátele), ale funguje to.

Další odpovědi
Terryle

:o) myslím, že to je hodně individuální. Já osobně myslím, že to jde a trvá to… no, to je různé. Ale asi by to mělo být spíš pozvolna.
Může pomoct víc věcí. Najít si nové zájmy (třeba nějaké specifické, takže když se jim delší dobu věnujete, získáte pocit, že jste v něčem opravdu dobrá – a to je základ cesty k sebevědomí…).
Já za zásadní krok považuju změnu prostředí. Myslím, že sebevědomí je hodně ovlivněné okolím – pokud máte v okolí lidi, kteří si potřebujou posilovat vlastní sebevědomí na úkor jiných, asi si to svoje moc nezvýšíte (protože vám ho to okolí bude srážet). A jak o vás ví, že jste snadný terč, těžko se z té škatulky dostanete.
Já moc nezapadla na základce, takže jsem tam taky moc sebevědomí neposbírala. Ale pak jsem si řekla, že na gympl přijdu prostě jinak – ne jako zdeptanej uzlíček, kterej se trápí tím, proč ho nemaj někteří rádi, ale jako člověk v pohodě, co má ostatním co nabídnout, protože něco ví, něco umí a dokáže být kamarádem (a kdo nechce, ať nebere, jeho škoda). A světe div se, ono to zabralo :o)
No a samozřejmě platí, že je potřeba se mít rád, uvědomovat si, co umíte, co se vám povedlo (a poučit se z toho, co se nepovedlo a příště to udělat líp – a to už je zase důvod k tomu mít se rád a vážit si sama sebe :) a čas od času si naprosto sobecky udělat radost, ať už něčím dobrým, nebo tím, že si koupíte hezkou maličkost…
Takže přeju hodně odvahy a pomalý krůčky, ono to jde, ale asi ne hned… A hlavně hodně štěstí na fajn lidi kolem, co pomůžou a podržej…

ReHu

Je třeba, aby sis uvědomila, že KAŽDÝ něco umí a dokáže. Tak si v klidu večer sedni, dej si, co máš ráda, udělej si prostě pohodu a v klidu si rozmysli, co jsi kdy dokázala.
Jsou totiž věci, které jsou pro někoho maličkosti, nebo normální a pro druhé jsou velké, protože ten někdo je neumí. UMí něco jiného, co zase neumí kdosi jiný 🙂.
A tak to je 🙂.

anonym

Sebevědomí je jen přibližný odraz toho, jak Vás průměrně vnímá vaše okolí (přesněji: jak _si myslíte_, že vás vnímá okolí).

Tohle zrcadlo můžete vyleštit a upřesnit některá rozostřená místa, přesto je podstatné hlavně to, co se v něm odráží.

Chcete vylepšit sebevědomí ?
Pak v tom odraze potřebujete pouze vidět že vás někdo/někteří podporují, uznávájí, vyheldávají vaší společnost, smějí se s vámi, mají rádi, milují vás (jaké jsou za tím důvody je pro samotné sebevědomí už nepodstatné, tak daleko v tomhle zrcadle pro mlžný opar už nedohlédnete – může to být jen to jak vypadáte, jak jste úspěšní, strach který budíte, jaké máte znalosti, vaše zodpovědnost, spolehlivost, optimismus, jakákoliv vaše vlastnost, dokonce i vlastnosti které si úspěšně vylžete nebo zfixlujete (typické pro showbusiness a politiku), ale hlavně takové vlastnosti, které shodou okolností někomu kolem vás imponují .. začněte tím, že se širokým obloukem vyhnete lidem, kteří k vám už neodvratně cítí pravý opak výše uvedených pocitů – ti vám sebevědomí shazují a shazovat budou. To je ta snažší část, a přesto to jen lusknutím prstu nepůjde.
Jak dlouho to trvá ? Tak asi přibližně jeden celý život, řekl bych 🙂

///

rychle toho lze dosáhnout asi jen pod drogama, to už v tom zrcadle uvidíte i růžové prase jak sjíždí duhu na obláčku, a vzhledem k trvalým následkům by to bylo i řešení trvalé 😉 … takhle radši ne

bigbít

Já na to mám svůj způsob, který na mě vždy účinkuje…vykonám-li nějakou činnost úspěšně, vím, že se mi povedlo to, co jsem chtěla, i kdyby to měla být maličkost, jako třeba, že jsem si tentokrát nezapomněla nic do školy…(namaluji si něco, vypočítám něco, zatancuji si) následně se za tyhle své malé i velké úspěchy soustavně chválím…nevím, jak u ostatních, ale pomáhá mi to už několik let, aby moje sebevědomí vzrůstalo místo, aby klesalo…=0)

led

Brať život pozitívne. Vážit si samu seba a vážiť si aj iných. Aktívne žiť, nielen prechádzať obdobím medzi narodením a smrťou.
napr. vaše prispievanie sem je 64% užitočné, už aj to je dvôvod na sebavedomie.