Tw!st

Jak si zlepšit imunitu?

Zdravím, nevím co už dělat ale mám asi tak špatnou imunitu, že jsem jednou až dvakrát do měsíce nemocný, nebo mám alespoň příznaky jako bolest v krku… Vitamín C beru každý den až dost a nepomáhá, stejně onemocním. Zkoušel jsem i hlívu ústřičnou, také bez výsledku. Máte něco co vám z vlastních zkušeností co vám pomáhá držet si imunitu? Nebo nemáte nějaký nápad čím by mohla být tak častá nemoc?

Nejlepší odpověď
marci1

Ve zdroji máš několik rad. Za mě bych doporučovala hlavně být v dobré náladě, smát se a relaxovat. Uvidíš, že se to zlepší. 🙂
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/11-zpusobu-jak-posilit-imunitu.htm

Další odpovědi
yuko

Tak voda s citronem, caj s citronem, medem a zazvorem, zelenina, ovoce atd. aneb co te nezabije, to te posili. Bazalka, rucola, rozmaryn ci houba Čaga sibiřská.

Kepler

Teď je už asi pozdě. Mám vynikající imunitu, protože jsem nikdy nedbal o přehnanou hygienu, jedl co jsem kde v přírodě našel a když jsem přistál jen v trenkách na štěrku, tak jsem se jenom osprchoval. Ztráta imunity není nemoc, je to jenom nedostatek.

Drap

Otužování, hýbat se a pomáhají i některé bylinky. Třeba rakytník v jakékoli podobě je na to výborný.

mosoj

Ano, sauna. Což je v podstatě otužování.

Imunita není hroší kůže.

http://www.ak­tivityprozdra­vi.cz/zdravot­ni-problemy/imunita-porucha-a-posileni?utm_sou­rce=adwords&ut­m_medium=ppc&ut­m_campaign=imu­nita&gclid=Cj0­KEQjwj7q6BRDcxf­G4pNTQ2NoBEiQA­zUpuWyd-RGA6UBxNQm3Gzx0bpB­NircOkc59k5GBqxy­MeI8oaAkqk8P8HAQ

krabiceodbot

Dobrá nálada – vyrobte si ji, jak chcete (pokud možno bez alkoholu a jiných oblbovátek). Imunita není jen o těle (vitamíny, strava, pohyb), ale taky o duši, mysli -tam především je třeba uklidit. Tak např. prověřte, zda ve Vaší hlavě nebo ve Vašem emočním systému již něco nehnije – třeba nějaká otravná letitá myšlenka spojená se zlobou, křivdou, nenávistí, ponížením, neodpuštěním, atd…Výborné je, že jen Vy o sobě víte všechno a Vy jste schopen najít zdroj, který může „otravovat“ Vaši mysl, ducha i tělo. Je třeba být k sobě upřímný a vyložit si karty na stůl a už tímto rozpoznáním započíná léčivý proces ve Vašem celém systému…Hodně štěstí a odvahy v odhalování sebe sama před sebou 🙂