Rokio

Jak si žije člověk v psychiatrické léčebně?

Mám na mysli lehčí blázince, nikoliv ty těžké.

Zajímá mě, jaké tam mají vybavení (např. je tam televize či počítač), jak kvalitní je tam jídlo, jsou tam kroužky, je možné se tam věnovat sportu, kolik klientů je v jednom pokoji apod.

Odpovědi
Drap

V každém zařízení je to jiné. Běžný režim se dá přirovnat k jiné dlouhodobé léčebně.

yuko

Doporucuji exkursi, jiste Te tam radi provedou. Byla jsem tam jednou navstivit svou sestru, ale na pokoji jsem nebyla. Uz si moc nepamatuji, ale meli tamhodne mist pro sezeni, ruzne sedacky, pohovky, stoly, zidle, kazdy se tam mohl uvelebit, jak se mu zliobilo, televize tam byla taky, pekne prostredi. Od sestry, ktera tam byla tak 3 tydny, jsem se dozvedela, kdo je kdo, ta podnikatelka, ta, co se poskozuje…Doufam, ze si uz nebalis kufr. Jo, ted si vzpominam, maji tam ruzne praxe, muzes si vybrat. Neco jako ucebni obory.

dalid

Mne sa zda, ze vacsina pacientov cely den pise do internetovych diskusii. Ak teda zrovna nemaju povinnu prechadzku v parku ;)

da ny

Také mají pracovní terapii (většinou na zahradě), jen na těch těžších pacientech a schizofrenicích ne, dále ergoterapie, zájem o sport vítaný. .
Na netu se uvádí, že v Dobřanech je útulná čekárna ;)
Některé léčebny mají nové názvy – nemocnice.
Notebook ani tablet není povolen. Tv místnost není pro každého ;)
Návštěvy většinou možné denně (podle Dg.)
Pokioje po 2 – 4 jako v nemocnicích.
Centrální prádelna obyčejně za poplatek.

http://www.plhber­kovice.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=167&Ite­mid=70&lang=cs
Jak kde vaří si budeš muset zjistit sám..
V některých komunitách (léčba závislostí) si vaří sami: „Stravování: V komunitě si klienti sami vaří. Dle potřeby jsou možná dietní omezení nebo vegetariánská strava“
http://www.pnmo­.cz/13771/odde­leni-iii-%28tk-fenix%29/
Galerie:
http://www.plhb­.cz/fast_galle­ry/Interiery