ety

Jak si zhlubšit hlas?

Je mi 19 let a stále mám dětský hlásek jako 13tiletý. Po telefonu si občas myslí že jsem i dívka. Je nějaký trik, jak mít hlas jako muž, nebo se s tím už musím smířit.
Doplňuji:
Kouřit opravdu nehodlám. ;) Ale občas si dám špeka :D.

Nejlepší odpověď
marci1

Můžeš si pomoci tím, že se budeš snažit mluvit klidně, tišeji, pomalu. Tvůj hlas bude vypadat hlubší. Kouřit a pít alkohol nedoporučuji.
Zdroj: http://www.po­radte.cz/volna-diskuze/14623-jak-dosahnout-hlubsiho-hrubsiho-hlasu.html

Další odpovědi
anonym

Učím se operní zpěv – technika spočívá v neustálém procvičování hlubokých tónů. Zkrátka musíš si otevřít novou polohu hlasu – mnohem níže. Jedná se pak o hrdelní harmonické tóny… Pomůže prohlubovat samohlásky. Začneš s tónem hlásky o – oooo a ponořuješ se do větší hloubky. Časem už budeš schopný rovnou v této hloubce vytvořit hlasivku… Viz. youtube – tutoriály na tenor, alikvótní zpěv,…

huxa

Začni kouřit. Po pár letech budeš mít krásnou bronchitidu, která ti udělá krásný chraplavý hlas.

tencosepta

Asi je to krapet drastický, ale každý den prostě řvi hoďku nebo dvě, a po měsíci budeš mít buď trošku hlubší hlas. Jinak zatahuj hlasivky, to taky pomáhá.