postcd

Jak si zapamatovat nejrychleji přísloví, citáty?

občas se mi líbí nějaká přísloví, citáty a chtěl bych si je zapamatovat ale nikdy si nic nepamatuji. třeba:

„Svíce, která vrhá světlo, nemůže to dělat jinak, než že přitom stravuje sama sebe.“
Arabské přísloví
Doplňuji:
bohužel právě zopakovat si to i nahlas několikrát, druhý den znovu mi nepomáhá. neřeknu to přesně protože ta stavba věty je obvykle taková, že já bych to tak neřekl.. Nevím proč si někdo tak výborně pamatuje a já ne :(

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud se Ti líbí nějaké přísloví, tak si pořiď nějaký sešit a zapisuj si to tam, nebo si udělej nějaký soubor na PC, notebooku . Nebo se opakuj několikrát nahlas danou větu a tak si ji zapamatuješ. Lidsky mozek má větší kapacitu než něž ten nejlepší počítač, škoda, že ho mnoho lidí nepoužívá.
Doplňuji:
Na jednu stranu tady každý doporučuje různé metody, jak si zapamatovat různé citáty, ale na druhé straně k čemu to je. Na východě se myšlenky jiných necitují, to znamená, že výrok jednoho člověka pozbývá opakováním svůj význam. Určitě si pamatujete spoustu básniček, nějaké výroky a definice a spoustu čísela jiné, které dovedete na povel, třeba ve škole memorovat. Pokud se Vám daný výrok líbí, tak si ho určitě zapamatujete. Chce to čas, Když si ale říkáte, že se to musíte naučit, zapamatovat si něco, tak se do něčeho nutíte a tak je možné, že si to nemůžete zapamatovat. Další důvod je ten, že využíváte jen levou mozkovou hemisféru, zkuste si představit obsah výroku jako nějaký děj, film, abyste mohl zapojit i jiné smysly.

Další odpovědi
klarkao

mám moc ráda latinské citáty a když si nějaký chci zapamatovat, buď si ho napíšu na ruku a tak si ho většinou zapamatuji, protože ho mám stále na očích nebo volím mírumilovnější metodu-pěkným velkým písmem na papír a na nástěnku, ledničku-prostě na nějaké frekventované místo, kde ho budeš mít často na očích :)

led

Najlepšie na pamäť je spojenie oka a ucha, to znamená videné spojené s počutým.
Zapamätaniu citátu pomáha aj jeho zviditeľnenie. Čo to znamená? V tomto konkrétnom prípade si predstavte nezapálenú sviečku – je bez tieňa, zapáľte ju – začne vrhať tieň, ale súčasne horením vosk sa taví – jej telo mizne.
Prirodzene, predstaviť si možno čokoľvek, nemusí to byť priamo sviečka… Závistlivý človek sa svojou závisťou zožiera, vplýva to na jeho zdravie…