Avatar uživatele
postcd

Jak si zapamatovat nějaké slovo z názvosloví při čtení článku?

třeba čtu článek https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Geoda a chci si zapamatovat slovo geoda a drúza . Mám pocit že zejména to slovo drúza velmi rychle zapomenu. Jak si taková slova zapamatujete co nejrychleji a nejlépe, co vám probíhá hlavou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3726 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Nejlepší bude zjistit si, proč se to slovo jmenuje právě tak jak se jmenuje, od čeho dostalo název. Kdykoliv si nebudeš moc vzpomenout na to konkrétní slovo, vzpomeneš si odkud dostalo název a pak už nebude problém třeba ani taková prosopagnózie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Napiš si to a pravidelně si to opakuj.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Soustředím se a několikrát si takové slovo v duchu či polohlasem zopakuju.
To stačí.
😉
Pokud ti to nepomůže, najdi si mnemotechnickou pomůcku – konkrétně drúza…Drúz. Drúzové tvoří poměrně uzavřenou a ´nezávislou´ komunitu žijící v podhůří a horách Libanonu – něco si o nich přečti a drúzu už nezapomeneš.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

musíš si vytvořit oslí můstky…drúzu si pamatuju ze srabble (ú se dost blbě udává)
drúza – hrůza…
geoda bych ti poradila, ale tobě to bude na nic…já to mám geo(caching)da(na) .-))
ale protože to jsou šutry – tak geodá (geologie dá ty šutry .-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Problém zapamatovat si nějaké slovo nemusí být jen při četbě odborného textu, ale i při čtení cizojazyčného textu, kterému z větší části rozumíme. Je dobré toto slovíčko co nejčastěji používat, najít si jeho význam atd. Slovíčko se musí dostat z krátkodobé paměti do dlouhodobé a pak je třeba najít efektní způsob, jak toho dosáhnout.
Někdo si to opakuje nahlas, jiný píše, používá ve větách, nebo vytvoří nějakou mnemotechnickou pomůcku, jak si to zapamatovat. Třeba verše – geoda anoda,
drúza – hrůza atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pokud mám pocit, že bych si to slovo nezapamatovala, představím si podobné slovo ( které zní podobně ) a už ho nezapomenu. Třeba drúza ( hrůza ).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Ja si pamatuji zvuk toho slova … ne slovo jako takove …:D neumim to presny vysvetlit tak treba …na priklau hesel v pocitaci …:D nikdy neresim slova spis kombinaci pismen …
napriklad … qdqjjcsghrzgb… pro mne je takove heslo lepe zapamatovatelne nez…treba nejake slovo s kombinaci slova a cisla …proste si pamatuji jak to zni kdyz to rychle vyslovim …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek