Bronzový

Jak si zapamatovat bitvu u Moháče (1526)?

znáte nějakou mnemotechnickou pomůcku, aby se to datum lépe zapamatovalo? učíme se se synem vlastivědu... já s tím ve škole problémy nikdy neměla, ale synovi datumy do paměti moc nelezou, tak jestli víte něco, co by pomohlo... díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dělám to tak, že si něco představím, spojím s tím, co znám. Zapamatuji si první číslici a pak si představuji.

Třeba někdo známý má 15 roků nebo 26 má svátek Anna, nebo 1. 5. začíná máj ...

Uvedu příklad - první část je třeba si zapamatovat.
150 - hasiči - O - voda v rybníku, jezeře
155 - záchranka - 5 - připomíná záchranné křeslo
158 - policie - 8 - okovy
atd.
--
Zkuste si projít rady na netu, třeba některá syna zaujme a pomůže mu.

https://www.google.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

řekni mu že bitva u moháče skončila za čtyři minuty půl čtvrtý, a pak si dali všichni jam (džem); tak si to bude pamatovat, protože za čtyři minuty půl čtvrtý je 15:26 a když se koukne na mobil, tak .."J" je na čísle 5, "A" je na čísle 2 a "M" je na čísle "6", tedy JAM=526 ...a jako bonus se naučí jak se řekne anglicky marmeláda..

Zlatý

Tohle se ještě vyžaduje? Myslela jsem, že bezduché memorování čísel se dnes už na škole nonosí. Alespoň moje děcka se žádná data na zpamět učit nemusí, moudrá paní učitelka vyžaduje jenom, aby danou historickou událost uměli někam zařadit.

Bronzový

...první číslice je "jednička" > protože je první --- letopočet má čtyři místa a jedno už máme ( 1+4=5 ) > to je "pětka" --- máme už dvě > dvojka" --- a součet prvních dvou (to říká ta dvojka) je "šest"...

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

annas: nojo, ale za rok tomu známýmu už bude 16 a u tabule se sekne o 100 let :)

Zlatý

annas

Máš pravdu, ale pamatuje si třeba Karla.

1526 -říkala jsem si 1 - 5 číslo liché, pak 2 - 6 - sudé o jedno víc.

Neo u PINu - uprostřed narození neteře ... když byla telefonní čtyřmístná čísla, hodně jsem si jich pamatovala, ale teď už většinu vypouštím z hlavy.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.