Jak si vytvořit svůj program?

dobrej, mám dotaz. chtěl bych si vyzkoušet vytvořit svůj program. ale nevim jak na to :(, tušim možná něco přes notepad, popř. nějaký jaky ccc nebo co, prosím nemá někdo skilly, nebo program, návod, byl bych vděčný, díky :)
Doplňuji:
jj, díky moc všem :), já s tim počítal, že to není na pár hodin. ve flashi už umím nějakých pár věcí v tom není myslim problém :) (myslim www -jednoduchou) hru jsem teda ještě nezkoušel a ani se mi nechce, půjdu na ten program. tejden?:D chalane :) mě je 14 let, to běž na vš, to já si myslim, že ten program udělám za půl roku (jestli vlbec :D). ale zpět, díky moc, kdybych měl nějaký problém tak bych vám z dovolením napsal :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

nejprve se rozhodněte v jakém jazyku budete programovat.. pak si stačí na internetu najít návody jak na to.. předem upozorňuju, že než vytvoříte nějaký program nebude to trvat týden učení se programovacího jazyka..

http://cs.wikipedia.org/…

Další odpovědi:

Pokročilý

já bych zkusila zatím vytvořit nějakou jednoduchou flash hru pomocí javascriptu a až si trochu osvojíš html jazyk tak bys mohl vyzkoušet něco těžšího..návody na programování najdeš na netu...wšechno programování je o logice a matematice..

přeji hodně štěstí..vytvořit úplně nový program to chce pevné nervy a hlavně chuť ho dělat..:)

Zlatý

jaky program ? co má dělat, kde má být dostupný, v prohlížeči internetovych stranek, pro jake operační systémy, nebo i mobilní platformy ? ...

má to být internetová aplikace ? html, css, javascript / flash, actionscript ... má mít serverovou část ? php / java, perl / python / c# ... potřebujete aplikaci ktera bezi na desktopu ? c#, c++, java, adobe air, nebo vam jde predevsim o maximalni rychlost výpočetních operací ? c++, assembler

Samozrejme vzdy lze program vytvorit i nejakou tou oklikou, vyuzit uz hotovych zdrojovych kodu a jen prenastavit par promennych ... nebo pouzit nastroj jako treba http://appinventor.googlelabs. com/… , temito oklikami kolem skutecneho programovani lze realizovat nektere jednodussi aplikace.

//
programovaci jazyk si nevybirame podle toho jak se nam ktery libi, tuto volbu za nas obvykle udela uz samotny ucel planovane aplikace, napriklad psat kompresni algoritmus v javascriptu by byl nerozum, stejne jako psat v assembleru jednoduche server-client webove sluzby. Bylo by to neefektivni ale jeste by to slo ... pak existuji prostredi ve kterych proste nemate na vyber vubec, zvlast pokud pisete pro nejaky interpreter napriklad v 3D Blenderu (pythoon) nebo ms office (vbscript) ... nastesti jsou si dnes programovaci jazyky velmi podobne. Neni problem naucit se jimi psat je spise problem naucit se v nich vedet! vedeni mezi programovacimi jazyky neni prenostitelne, kazdy miva pomerne dost odilsny framework a aplikacni rozhranni poskytujici ruzne sluzby ktere v programu vyuzijete.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.