tornadolou

Jak si vysvětlujete, že zákon schválnosti opravdu funguje?

Nejlepší odpověď
Andělé

Já si to vysvětluji tak,že je to pěkně nepříjemný,ale velice účinný prostředek,jak nás učit trpělivosti. Právě ve chvíli,kdy něco strašně moc chceme,nastoupí ten škodolibý skřítek,(něco jako zkouška) a pěkně s chutí a z vesela nám to nandá a se smíchem nás pak sleduje,jak ji zvládáme nebo se vztekáme…:-))
Já jsem mu hodně pro smích,ale jednou mu to nandám já!…:-))

Další odpovědi
tom004

Je dobře,že funguje.Spousta těch „schválností“ vytváří komické situace,a nutí nás se smát.I když to kolikrát k smíchu není,přesto se chechtáme.A jak známo,smích léčí a není ho nikdy dost.Tak si myslím,že je to vlastně v pořádku. 🙂

fcoop

Zákon schválnosti je přírodní zákon, který vysvětluje chování celého jsoucna při interakci
s jednotlivým subjektem, obvykle nějakou osobou, zpravidla vámi.
Zákon schválnosti není možné jakkoli využít a jakýkoli takový pokus nutně končí neúspěchem.(Net)

http://www.ro­ot.cz/clanky/ve­decka-prace-existuje-zakon-schvalnosti/

Zákon o perverzitě přírody:

Není možné předvídat, kterou stranu krajíce

by bylo lepší namazat.

Jenningův doplňující zákon:

Pravděpodobnost, že chleba spadne na zem

namazanou stranou, je přímo úměrná ceně

koberce.(M. zákony)

Obecně a lidově -"když se něco s.re,tak se to
ser.!

annas

Můžete si přečíst i další názory

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­152&q=z%C3%A1kon+schv%C3­%A1lnosti&sa=Vyh­ledat

Deli

Když budete po něčem hodně moc toužit, stále na to myslet – a také pro to něco dělat, máte naději, že se to splní. Nebo taky ne 🙂
A když se budete obávat, že Vám při hře Člověče nezlob se padne trojka, protože tu jedinou nechcete, přivoláte to na sebe. Nebo taky ne 🙂
Prostě jednou vyjde to, co si přejete, podruhé opak. Jednou jste dole, jednou nahoře…

A ten namazaný krajíc? To je přeci jasné, jednoduchá fyzika 🙂

Děda Louda

Vysvětlení je nanejvýš prosté. Tento zákon nevytvořili naši drazí zákonodárci.

VampGirl

Nevím, čím to je, ale funguje – namazaný chleba se při pádu vždycky připlácne na zem tou namazanou stranou 😁. Ale je zajímavé se nad tím zamyslet. Třeba když se na něco hodně těšíme, tak to nevyjde…

Drap

Nevysvětluju, zkrátka funguje.

tuCZek

muj nazor je-ze vetsinou od situace neco ocekavame a malokdy nas napadne ze se muze stat neco jineho-nebo neco jineho-nebo neco uplne jinaciho :o)
Je to jen o uhlech pohledu a predvidani a taky na nepredvidatelnosti

lukas.zmizik

je zajimave, ze namazany chleba spadne namazanou stranou na zem, je prokazane, ze kocka spadne na zem na vsechny ctyri nohy.

co se stane, kdyz kocce privazete na zada namazany chleba? spadne kocka na vsechny ctyri, nebo chleba namazanou stranou dolu?

venkovan

Zákon schválnosti funguje na principu, že si ho uvědomíme ve chvíli kdy se něco stane tak jak si to moc nepřejeme. I když někdy je to naopak, že se neco splní, naschvál tomu, že jsme nepředpokládali, že se to stane.