Sabíísek

Jak si vysvětlujeme vznik jazyka?

To není,až tak důležitá informace,ale potřebovala bych jí vědět na příště 🙂

Nejlepší odpověď
annas

„Pravděpodobný vývoj jazyka mohl být takovýto: Asi před pěti milióny let žili prapředci člověka a dnešních lidoopů na stromech. Jedli potravu rostlinného původu, málokdy slézali ze stromů a byli schopni manipulovat předními končetinami s potravou a různými nástroji. Ke konci třetihor došlo však ke změnám klimatického charakteru, což způsobilo ve východní Africe postupné ustupování tropického pralesa. Jen silní jedinci, z nichž vznikli dnešní lidoopové, se udrželi na zbytcích pralesa, ti ostatní se buďto přizpůsobili životu na zemi nebo zahynuli. Život na zemi s sebou přinesl některé změny, které při životě na stromech nebyly. V první řadě to byla chůze po zadních končetinách a tedy vzpřímený způsob pohybu. (Podle jedné z teorií měl na vzpřímení člověka značný vliv stepní charakter východoafrické oblasti, je známo, že v současné době se i lidoopi, žijící převážně na stromech, pohybují při nutných přesunech stepí vzpřímeně, aby měli ve vysoké trávě lepší přehled po okolí a vyhnuli se případnému nebezpečí.) Díky tomu se uvolnily přední končetiny, které začaly být užívány pro jiné účely – k přenosu věcí, potravy, primitivních nástrojů a zbraní. Vznikly tak předpoklady pro vývoj lidské ruky a k využití úst v dorozumívacím procesu. Naši prapředci měli na zemi tvrdé podmínky, které způsobovaly, že se museli společně bránit proti četným nepřátelům a potravu si museli obstarávat společným lovem. Již v této fázi bylo zapotřebí, aby měli k dispozici základní dorozumívací prostředky, které však byly bližší dorozumívání opic než lidskému jazyku. Postupným rozvojem pracovních schopností, a v pozdějším období dokonce dělbou práce, bylo zapříčiněno, že lidé začali užívat takových dorozumívacích prostředků, které už můžeme považovat za primitivní formu jazyka.“
Podle Wikipedie.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Prvot­n%C3%AD_jazyk

Další odpovědi
Michal Kole

Potřeba komunikace – sdělení informace

elektrikář

V době šíření křesťanstí byli na Velkou moravu pozváni věrozvěstové kněží připravili si pro nás písmo Cyrylici aby se nové učení mohlo lépe šířit. V té době byla hlavní církevní řečí latina. Pro zpřístupnění liturgie pro větší počet lidí kteří obývali toto a další území vznikla straslovanšti­na.A do ní přepsali základní teologické knihy.

teta Ata

To je docela jednoduché (pro test na střední škole) – jazyk vzniká potřebou dorozumění se jedinců mezi sebou. To znamená, že mají mezi sebou „jazyk“ živočichové různého druhu a tedy podle jejich řádů a kmenů existují různé jazyky, záleží na druhu. Např. jiným jazykem se dorozmívají savci, jiným jazykem ryby, jiným jazykem hmyz atd. Člověk vyvinul jazyk do vyšší formy dorozumívání v závislosti na vývinu svých „dorozumívacích“ orgánů, takže využívá současně několik svalových a vazových tkání za součinnosti dalších činitelů, např. rtů, zubů a ústní dutiny.