annas

Jak si vysvětlíte slova,která kdysi napsal Ludwig Feuerbach?

„Tvou první povinností je udělat šťastným sám sebe. Protože – jsi-li šťasten, učiníš šťastnými i ostatní. Neboť šťastný touží kolem sebe vidět jen samé šťastné."

V které oblasti vědy působil?

Nejlepší odpověď
hanulka11

byl německým materialistickým filozofem a antropologem

Pokud jsme šťastni tak se nám to zračí v očích a v duši a je to nerozlučně spjato s naší náladou a proto ,pokud je vše OK rozdáváme šíříme toto štěstí kolem sebe a lidé se tím "nakazí ". I ten mrzout neodolá a hned má lepší náladu .

Další odpovědi
vagra

Německý filozof Ludwig Feuerbach byl, mimo jiné, známým kritikem křesťanství.

Byl to/podle mého názoru/ idealista který se domníval, že jen šťastný člověk, je schopen kolem sebe šířit štěstí, pohodu a radost.
V běžným životě to tak nefunguje, protože pokud by jeho myšlenka měla platit, pak naši mocipáni by museli být h o d n ě nešťastní !
Podle toho, co nám v poslední době provádějí, to jsou spíš ignoranti, kteří se dopracovali pouze k té první částí-
„Tvou první povinností je udělat šťastným sám sebe.“
Na zbytek jeho myšlenky zapoměli.
Měli bychom jim ji nějak připomenout.

Dom Tailor

Připomíná mi to jedno „heslo“ co znám, a to „Nejdřív se musíš postarat sám o sebe, aby ses potom mohl postarat o ostatní“… Nebo tak něco… Ale zajímavý téma, docela se mi ten Ludwig líbí a něco si o něm najdu…