BEAES

Jak si vysvětlit přísloví…

Anglické přísloví:

Nedávej všechna vajíčka do jednoho košíčku.

Nejlepší odpověď
tom004

Mohla by to být obdoba našeho „nevsázej vše na jsdnu kartu“.

Další odpovědi
iceT

Stejně jako aby se člověk nesvěřoval se vším jednomu človeku,ale nechal si některá tajemství pro sebe.Jinak se může,že Vás dotyčný podvede a tajemství roztroubí do světa(rozbije vajíčka).

Děda Louda

Dnešním jazykem to znamená diverzifikace portfolia. Přijde-li nějaký malér, nepřijdeš úplně o všechno, aspoň něco ti zbude.

hanulka11

já bych řekla, že je to z toho důvodu, kdyby se náhodou rozbila, aby nějaké zůstalo, proto- nedávat všechna na jedno místo

Margit

Neházej všechny do stejného pytle.