Toruk

Jak si vysvětlit křeč do obou nohou?

Křeč do jedné nohy, to se stává, ale stalo se mi nedávno, že jsem dostal křeč do obou nohou, na stejném místě (v holeni), asi hodinu po sobě. Jak si to vysvětlit?
Doplňuji:
Pajo: to bude asi ono s tím nedostatkem minerálů a vitamínů… na transfuzi mi doktorka řekla, že mám málo železa a předepsala mi jej, ale já jeho užívání zanedbávám… možná mi chybí i nějaké další látky, neb jsem vegetarián. Zaměřím se tedy na alternativní doplňování. Díky za radu.

Nejlepší odpověď
Pájo

Stačí rychlá chůze po delší dobu (každodenní spěch).

Doporučuji zakoupit si hořčík (magnesii lactici 0,500 g tbl. nebo jiné, dobré je i magnesium v šumivých tabletách), případně pít minerálku Magnesia.
Pokud by se to v brzké době opakovalo, mohou Vám chybět i jiné minerální a stopové prvky, vč. vitamínů, proto by bylo dobré pořídit si nějaký kombinovaný přípravek (Spektrum ap.). Rádi Vám při výběru poradí v kterékoli lékárně.

Další odpovědi
quentos

nejenom železo, ale hlavně hořčík. Každá křeč, a obzvlášť takhle silná a opakovaná, signalizuje nedostatek hořčíku.

BANAN93

to bude nejspíš jen náhoda – mohl si být po větší zátěži (na ty lýtka, třeba stěhování do schodů) pak si chvíli doma lehneš svaly se ti po námaze nalijou kyselinou mléčnou a ztuhnou. Pak stačí jen špatný náklon nohy v chodidle (což ti propne ten ztuhlý sval) a je to tam

anonym

Pája napsal celkem podrobnou radu, jen ještě doplním vlastní zkušenost z před půl roku. Měla jsem stejný problém, tak jsem zašla do lékárny a tam nafasovala prášky s obsahem hořčíku. Nevím už název, ale měly „zrychlený účinek“. Hořčík se do těla dostával podstatně aktivnějším způsobem. Zajděte si do lékárny a poptejte se na ně. Já je tehdy kupovala v lékárně na Hlavním nádraží.