Avatar uživatele
Toruk

Jak si vysvětlit křeč do obou nohou?

Křeč do jedné nohy, to se stává, ale stalo se mi nedávno, že jsem dostal křeč do obou nohou, na stejném místě (v holeni), asi hodinu po sobě. Jak si to vysvětlit?
Doplňuji:
Pajo: to bude asi ono s tím nedostatkem minerálů a vitamínů… na transfuzi mi doktorka řekla, že mám málo železa a předepsala mi jej, ale já jeho užívání zanedbávám… možná mi chybí i nějaké další látky, neb jsem vegetarián. Zaměřím se tedy na alternativní doplňování. Díky za radu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Toruk

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, Wang před 4186 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Stačí rychlá chůze po delší dobu (každodenní spěch).

Doporučuji zakoupit si hořčík (magnesii lactici 0,500 g tbl. nebo jiné, dobré je i magnesium v šumivých tabletách), případně pít minerálku Magnesia.
Pokud by se to v brzké době opakovalo, mohou Vám chybět i jiné minerální a stopové prvky, vč. vitamínů, proto by bylo dobré pořídit si nějaký kombinovaný přípravek (Spektrum ap.). Rádi Vám při výběru poradí v kterékoli lékárně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

nejenom železo, ale hlavně hořčík. Každá křeč, a obzvlášť takhle silná a opakovaná, signalizuje nedostatek hořčíku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BANAN93

to bude nejspíš jen náhoda – mohl si být po větší zátěži (na ty lýtka, třeba stěhování do schodů) pak si chvíli doma lehneš svaly se ti po námaze nalijou kyselinou mléčnou a ztuhnou. Pak stačí jen špatný náklon nohy v chodidle (což ti propne ten ztuhlý sval) a je to tam

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Pája napsal celkem podrobnou radu, jen ještě doplním vlastní zkušenost z před půl roku. Měla jsem stejný problém, tak jsem zašla do lékárny a tam nafasovala prášky s obsahem hořčíku. Nevím už název, ale měly „zrychlený účinek“. Hořčík se do těla dostával podstatně aktivnějším způsobem. Zajděte si do lékárny a poptejte se na ně. Já je tehdy kupovala v lékárně na Hlavním nádraží.

před 4186 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek