Avatar uživatele
paul1

Jak si vysvětlit informaci o tom, že třením pokožky (kartáčem nebo žínkou ne z umělé hmoty) vznikne zdroj vitaminu D?

Poznamenávám, že tuto informaci mám z odborné literatury
Doplňuji:
Bohužel autor (Ing.Jiří Janča, CSc.) v r.2005 zemřel

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: paul1

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10 před 4028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

„S kůží je neodmyslitelně spjat vitamin D. „Probíhá v ní přeměna neaktivní formy vitaminu D na formu aktivní, tedy takovou, jakou organismus dokáže využívat k tvorbě kostí. Součástí této přeměny je sluneční záření. K zajištění nutné denní dávky vitaminu D postačí doba asi deseti minut, po kterou by na pokožku obličeje a hřbetů rukou dopadalo sluneční záření z polozatažené oblohy. Není tedy nutný intenzivní sluneční svit, jak se někdy mylně uvádí. “

Třetím se zvyšuje pružnost kůže, takže je lépe schopná přeměnit vitamín D, který se v těle ukládá . Přírodní materiál je přírodní materiál.

Něco jsem našla. Mám několik knížek od ing. Janči.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Obrať se tedy na autora „odborné“ literatury, ať to solidně vysvětlí ! 😁
Alternativní medicína, či kam toto tvrzení patří, není vědecky podložená studie. Je to zkrátka zase další hloupost.
Doplňuji:
No, tak dej do Googla Alternativní medicína a léčitelství Sisyfos. Tam si přečteš vyjádření odborníků na alternativní medecínu, jejíž propagátor je právě ten tvůj zesnulý autor.

Upravil/a: www

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit


Avatar uživatele
alex.agent

Tak to máš asi smůlu…:/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

nemám nic podloženo o tření pokožky,
ale vitamín D je moc důležitý !! zdroj ..
http://janoch­.borec.cz/nemo­ci/vitaminD.html

před 4027 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek