meereg

Jak si vysvětlit geomorfologické úkazy v havířovské Stromovce?

Stromovka má rozměry cca 2000m x 200m.Má údolní profil,kterým protéká malý potůček. V podélném směru jsou příčně 3 valy s výškou 1–2m a ve vzdálenosti od sebe cca 200m. Neumím si vysvětlit,zda jde o dílo člověka( a k jakému účelu byly tedy vybudovány) či je to dílo přírody.

Odpovědi
dubraro

IMHO to jsou umělé náspy, provizorní silnice, po kterých jezdily náklaďáky v době, kdy se město stavělo.