Stingo

Jak si vyložit písničku Stairway to heaven od Led Zeppelin?

Odpovědi
ten který je

V pověstech najdeme celou řadu odkazů na schody do nebe. Představa o nanebevstoupení po žebříku, stromu, mostě nebo laně je ve světové mytologii poměrně rozšířená. Titulek písničky pochází od biblického popisu Jákobova žebříku: „Měl sen: Hle, na zemi stojí žebřík, jehož vrchol dosahuje k nebesům, a po něm vystupují a sestupují poslové Boží.“ (Genesis 28:12)

Robert Plant napsal text o ženě, která má cokoli chce, bez toho, aniž by za to musela cokoli dát. V textu se vyskytuje celá řada ukrytých odkazů na anglickou mytologii i dílo J. R. R. Tolkiena.

Ohledně textu se objevily různé dohady, že písnička obsahuje satanské sdělení. To se projeví pouze tehdy, pustí-li se skladba pozpátku. V části „if there's a bustle in your hedgerow…“ je při poslechu pozpátku slyšet velmi nejasně „Satan my evil spirit“. Členové kapely to důrazně odmítají s tím, že se jedná pouze o zcela náhodnou sluchovou podobu.[3]

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stairway_to_He­aven