iji

Jak si vybrat dobrý gramofon ?

Uvažuji o kopu gramofonu. Chtel bych nějaky dobrý, ale také cenově přijatelný. Měl by umět převádět hudbu do MP3. Můžete prosím někdo poradit ? Děkuji Jirka
Doplňuji:
Ještě jsem zapoměl dodat, že nejsem DJ ale pouze člověk co miluje poslech LP desek. Děkuji

Odpovědi
briketka10

stačil by ti i tento pro DJ
http://gramofo­ny.heureka.cz/f:q:dj%2­0gramofon/#ut­m_medium=cpc&ut­m_source=google&ut­m_campaign=Dy­namicke-reklamy&utm_ter­m=_inurl:.heu­reka.cz/&gclid=C­NP1vd2o8LUCFUR­f3godACMAtA
Doplňuji:
proto bych doporučila tento ten má v sobě USB
http://gramofo­ny.heureka.cz/mc-crypt-bj-u2650/specifi­kace/#section

cochee

Já myslím, že drtivá většina dnes prodávaných gramofonů v cenách zhruba pod 5000 korun je určena právě na převod archivů analogových gramodesek do MP3. Kvalita bude průměr a hůře, srovnání s hifi gramofony dob dávno-nedávno minulých to moc nesnese, o kvalitě svědčí to, že nebývá vůbec uveden typ přenosky – magnetodynamic­ká/piezoelektric­ká. Pokud byste si tu cenu představoval takhle nějak, tak bych poradil jít si to poslechnout do kamenného obchodu. Za hi-fi výrobky se dají označit gramce dražší 5000 kaček, namátkou třeba Pro-ject debut III, který už ale možná není v prodeji (vypadá dobře, škoda že mu na Heuréce asi zkazil renomé nějaký idiot, který tam na něj pořád dokola píše pochvalné recenze plné hrubek a vykřičníků (asi prodejce)). Recenze jsou neúplné, o USB se nezmiňují. Pokud se v gramofonech neorientujete, je třeba říct, že ten gramofon potřebuje ke své správné funkci ještě tzv. předzesilovač kvůli použití magnetodynamické přenosky.