panenka

jak si vrátit své meily z mozily thunderbird do seznamu svých meilů

nedávno se mi stala taková věc,chtěla jsem poslat 3 dokumenty přes svůj meil a nešlo mi to.známí mi doporučil at to zkusím tedy přes mozilu thunderbird tak jsem to zkusila a najednou se mi veškeré meily zkopírovali spiše přenesly do mozily.jelikož už mozilu nepoužívám chtěla bych si to převést zpět na seznam na můj meil.jde to nějak dát nazpět?bylo mi řečeno že jakmile odftraním mozilu odstraním i své meily poradte mi jak na to děkuji

Nejlepší odpověď
kenyrts

Jak v Thunderbirdu obnovit smazaný e-mail

Čas od času se vám může stát, že si v Thunderbirdu smažete zprávu, kterou jste smazat nechtěli a rádi by jste ji nějakým způsobem obnovili. Jak na to?

Pokud se dostanete do stavu, kdy jste zprávu smazali (bez přesunu do složky Koš), ukončete Thunderbird a před jakoukoliv další akcí proveďte zálohu uživatelského profilu. Tím zaručíte, že se v případě nepovedení obnovy dostanete do původního stavu. Následně v uživatelském profilu vyhledejte podsložku Mail, v ní váš uživatelský účet a soubor se jménem složky, kde jste e-mail odstranili.

Tento soubor je ve formátu MBOX, což není nic jiného než obyčejný textový soubor v určitém formátu. Pokud v Thunderbirdu smažete e-mail, ve skutečnosti se pouze označí jako smazaný, ale fyzicky v souboru zůstane. Jeho fyzické odstranění proběhne až použitím volby Provést údržbu složky v místní nabídce nad složkou (pravé tlačítko myši).

Zvolený soubor tedy otevřete v obyčejném textovém editoru stylu PSPad a
vyhledejte vámi smazaný e-mail. Nad textem e-mailu je jeho hlavička. Vyhledejte řádek začínající X-Mozilla-Status:. Hned vedle něj je hodnota. Nejčastěji bývá 0001 (e-mail je zobrazen ve složce) či 0009 (e-mail je označen pro smazání a není ve složce vidět). Celá úprava tedy spočívá v tom, že hodnotu 0009 změníte na 0001. Jednoduché, že?

Několik poznámek závěrem:

Uvedená návod platí i pro SeaMonkey/Mozilla Suite.
Popis je psán pro poštu ke které přistupujete přes protokol POP3 (nejčastější případ).
Jako textový editor pro editaci rozhodně nepoužívejte Microsoft Word či OpenOffice Writer. Nemuselo by to dopadnout dobře.
Uvedená návod vám nepomůže, pokud po smazání e-mailu zvolíte volbu Provést údržbu složky. V takovém případě je e-mail odstraněn nenávratně.

Další odpovědi
fortin

Jestli jste mezitím zálohovala, zkuste obnovit soubory.
Nebo znovu nainstalovat thunder… a zkusit vyhledat. Přenesené maily už nejde odnikud vrátit zpět.

HOMER

Jasně,už vím zhruba o co de!Opravdu zkuste vsechny důležité maily přeposlat na svou původní adresu a nebo když by to už nešlo tak na novou nebo známému přidejte mail do kterého vložíte všechny kontakty a je to.Bude to možná chvíli trvat ale musí to vyjít!No a jestli vám chcou zrušit schránku tak si ji v nejhorším případě založíte znova pod stejným jménem 😉