Natee

Jak si vietnamci vyberou české jméno?

Přidělí jim ho nebo si někam zajdou a tam se nechají „přejmenovat“? Jak je to? A mohou tak být vedeni třeba v kartotéce studentů školy?

Odpovědi
Drap

V některých případech se mohou nechat i oficiálně přejmenovat, většinou však používají česká jména jako přezdívku.

iceT

Já jsem kdysi slyšela,že kdo se jmenuje nebo si říká Filip(u Vietnam­ců),tak ten je považován za šéfa.

baghira

Spolužák mého syna, vietnamec, se jmenuje Milan. Jeho rodiče to patrně myslí s asimilací docela vážně.