rakave

Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

Jsem v předč důchodu,mám 58 let a mám možná trošku blbou otázku,ale já si z tím nevím rady.Sice mám menší brigádku,ale to je jen pár směn v měsíci.Jinak dopoledne jsem v jednom kole.Uklizím,pe­ru,vařím,naku­puji,jenže po obědě si zapnu počítač…jen na chvíli co vypiji kafe.A najednou je večer 🙂Potřebuji najít nějakou činnost,koníček na odpoledne a nějak se nedaří,takže sedím u netu.Zahrádku nemám,bydlím ve městě a vnoučata prozatím taky ne.Manžel ještě pracuje a doma odpočívá nejraději u televize.Navíc mi situaci komplikuje to,že jsem ranní ptáče.Tudíž od rána překypuji energií,po obědě ji houfem ubývá a jsem i teď v létě schopna jít spát ze slepicemi.Pořád dumám do čeho bych se odpoledne pustila.Jak je to u Vás?

Nejlepší odpověď
tom004

Důchod je fajn,času je málo.Plním si to,co při zaměstnání nebylo možné.Stavím radiostanici,rád bych získal koncesi na vysílání.Na ryby jedu,kdy chci,ne,kdy mohu,baví mne práce se dřevem,u kamaráda v truhlárně vyrábím,třeba štafle, pro kamarády,a známé.Mám celkem slušně vybavenou dílnu,do které jsem se dostal,tak jednou za týden.Dnes jí používám,téměř denně,každou chvíli někdo přijde,s nějakým přístrojem,pokud to jde,opravím,nebo doporučím nákup nového.No,a nemohu vynechat počítač,tyto bezva sránky,občas něco koupím,něco prodám na netu,i známým,a sousedům.Teď připravuji,pro známé, kalendáře na příští rok,a klidně bych mohl pokračovat.Ne­pracuji na zahradě,i když ji máme.Vstávám kolem půl šesté,spát chodím,tak kolem půlnoci.Ženu baví pořád chodit do práce,takže,v klidu stihnu uvařit,to mně baví celý život.Jenom,ten čas,je zkrátka škodič,je ho málo. 🙂

Další odpovědi
MrGandy

U mě to nijak není, protože nejsem v důchodu.
Ale pokud máte s manželem volnou chvilku, náladu a nějaký peníz, zajděte si třeba a večeři.

A je pravda, že nejste stará, takže co třeba zkusit začít chodit do posilovny? Nevím jak vypadáte, ale je to taky možnost. Prostě si to užít a mít trochu představivost…

rynek878

Skoro by se dalo říct,že jsem kopie toma004 až na ty ryby,opravdu toho času je čím dál tím méně,opravdu věřte !!!

mosoj

Já už žádný čas nemám. V pondělí se hrozím, že už bude zase pátek.