Calimë

Jak si uspořit a vypracovat peníze v nízkém věku (…)?

Asi tady bylo takových otázek kupy, ale já peníze potřebuji spíše, abych mohla rodičům finančně pomoci, když mi kupují novou věc. Nemám moc příležitostí, není mi ani 15, ale je mi docela jedno, co budu dělat (pokud nejde o nějakou opravdu špinavou práci).
Ty peníze nechci pro sebe, nechci jenom být „na obtíž“, jsem totiž jediná v rodině, kdo si potrpí na hezké oblečení atd.
Doplňuji:
díky za odpověď, ale je hnusná náhoda, že to už dělá můj děda.

Nejlepší odpověď
anonym

Prosím, podívej se do vyhledávače vpravo nahoře. Tyto otázky se tu řeší stále dokola, takže tam určitě najdeš dostatečný množství odpovědí, ze kterých si půjde něco vybrat.
Na druhé straně si uvědom, že rodiče Tě do plnoletosti a osamostatnění se určitě podporovat budou. Na obtíž budou považovat spíš to, když ve svých požadavcích budeš nerozumná. Vše, co se Ti líbí, určitě mít nemusíš.

Další odpovědi
helcaify1

Zkus roznášet noviny. Č. občanského průkazu dej mamčino i jméno a další údaje. Pak noviny můžeš roznášet ty a bude to tvoje práce. Je to mnoho let zpátky co jsem to tak také řešila :)

aramah

Kam chvátáš uživej si, sice chápu tvoje pohnutky pomoci rodičům ale to můžeš až budeš dospělá.
Vždyť víš nejdřív se starají rodiče a pak by měli pomoci děti rodičům, pokud je třeba…