Lucie

Jak si udržet soukromí před vlezlými sousedy?

Mám sousedy, přibližně stejného věku, jako jsme my s manželem, kteří nás neustále obtěžují nezvanými návštěvami,pořád něco potřebují a neustále dotírají. Vidí nám do dvora,na zahradu,na bazén.Když máme s rodinou cvilku pro sebe, už zvoní nebo volají,že jdou k nám.Někdy dokonce přelézají plot a jako že je to veliká švanda, že se náhle objevili. Nám to ale vadí.Řekli jsme jim to,oni nic.Co s tím?

Nejlepší odpověď
anetadela1

Zkuste být jako oni, jakmile uvidíte, že jsou doma, seberte se a jděte k nim a buďte tam klidně až do rána. Třeba to pochopí. Jestli ne, tak vám přeju pevný nervy.....

Další odpovědi
LuciJe

Buďte důrazní a nepouštějte je do domu. Při nezvaném vniknutí na pozemek jim zopakujte, že si nepřejete, aby Vás takto obtěžovali a upozorněte je, že jejich jednání je protiprávní. V případě, ža ani toto nepomůže a budete preferovat své soukromí před „dobrými vztahy“ se sousedy (které podle popisu nemáte ani teď), můžete na ně za opakované vnikání na Váš pozemek podat trestní oznámení a celou věc řešit soudně.

elektrikář

Zdělit že si to nepřejete a že jsto pořídili brokovnici a na svém pozemku nezvané návštěvy budete střílet. Snad to pochopí.Ve státech by si to nikdo nedovolil.