Respire

Jak si udělat hudbu k písničce ?

Čau lidi. Umím si napsat text k písničce,ale neumím pracovat s programy na vytváření hudby nebo si udělat videoklip. Konkrétně při rapu se nezakládá kapela (kytary atd..) ale dělá se hudba přes PC a to neumím. Myslíte, že si mám napsat texty a potom najít někoho kdo umí pracovat s takovým programem (dnes Kenny Rough, Emeres..) a dát se s ním do kupy ? A když už by se to povedlo, tak dát song (nebo kdyby se povedlo album) na youtube nebo třeba vypálit CD a dávat je za stěrače autům nebo jak bych se měl zviditelnit ? :)) Díky moc !! :)

Nejlepší odpověď
Beer4Real

Samozřejmě že hudba (beat) hraje velkou roli při tvorbě rap songu.
Sám pokud nemáš znalosti, vybavení, tak těžko stvoříš něco kvalitního, na druhou stranu pokud si chceš nechat udělat beat od známých producentů třeba od Emerese tak tě to bude stát nemalou částku peněz.
Bez peněz se budeš muset prostě sám naučit základy samplování a něco sám stvořit.
Nebo najdi nějakého málo známého lokální borce co to umí, ten ti to za pár kaček uďělá.

I kdyby si měl ale beat od Dr.Dre tak furt musíš mít hodně kvalitní přednes a vymakaný text.
Pokud tohle všechno dáš dokupy tak to buď jebni na YT a doufej v zázrak 🙂

Good luck ;)

Další odpovědi
Hamon

Rap a hudba? Radler a pivo? Trabant a auto? Politik a užitečný?