Jak si udělám pedagogické minimum?

Nejlepší odpověď
quentos

měly by ho vesměs nabízet filozofické fakulty – v Praze, Brně, Olomouci… informoval bych se tam; záleží také ale na tom, co chcete učit.

Další odpovědi
kenyrts

možnosti.
Studium ke získání učitelské způsobilosti (tzv. pedagogické minimum)
tvoří relativně samostatný celek a je určeno výhradně pro absolventy
resp. posluchače neučitelského magisterského oboru. Studium zahrnuje
oborově předmětovou část, pedagogický a psychologický základ práce
učitele a praktickou část.

Pedagogické disciplíny si studenti zapisují na Ústavu pedagogických věd
(http: //www. phil. muni. cz/wupv), který je garantem studia, předmětové
didaktiky (metodiky) si zapisují na příslušném ústavu (PsÚ). Součástí
studijního programu jsou také pedagogické praxe na školách. Studenti
prezenčního a kombinovaného studia psychologie na FF MU jsou osvobozeni
od poplatků.

Pozn.: Je vhodné, aby kurz Pedagogika předcházel před kurzem Obecná
didaktika. Po vykonání závěrečné zkoušky z vybraných okruhů
pedagogicko-psychologického základu a jednotlivých metodik vyučovacích
předmětů a po obhajobě závěrečné (prakticky zaměřené) práce student
získá Osvědčení o učitelské způsobilosti.

Více informací zde: http: //www. phil. muni. cz/wupv/home/stu­dium/obory/vzd elavani/doplnujici- pedagogicke- studium- dps/