Martyn61

Jak si účtují autodopravci přepravu zásilek? Za kus nebo za kilometr?

Odpovědi
hanulka11

nedávno jsem posílala zásilku po PPL a bylo to dle váhy

honza19hk

záleží u jakého dopravce a a jaké zboží.Většinou to je buď podle váhy(PPL,DPD,ČP…) nebo podle kilometrů(Top­trans,šmidberák,han­zalík…atd)
uněkterých je doprava zdarma nad určitou částku. nebo na kliometráž to bývají povětšinou stavební firmy,přeprava strjů,jeřáby atd.
U nadrozměrů to je individuální,ale hodně drahé.Sám s ním jezdím a vím že se doprava pohybuje v řádech desetitisíců až statisíců. Např za dopravu 200 tunového generátoru z Kladna do Břeclavi to bylo nějakých 80 000,–Je to finančně náročné-vyměření trasy,povolení,do­provod ,uazvírky,pře­ložky,sundává­ní kabelů,atd…