Calimë

Jak si trochu více uživatelsky zpřístupnit Android? (…)

Mám takový problém se svým mobilem s Androidem 4.2.1. Štve mě, jak si dělá svoje složky hned vedle mých složek na paměťové kartě a ty mi tam potom dělají nepořádek. 1) Jde nějak nastavit, aby si svoje složky ukládal do paměti telefonu? 2) Protože si můj předchozí mobil už na paměťovku natahal různé kraviny, jde nějak rozlišit, které pochází od jakého telefonu? 3) Mohu z paměťové karty systémové položky přesunout na mobil tak, aby aplikace stále fungovaly?
Androind mám 4.2.1. a většina lidí v mém okolí nemá ani jelly bean a nikdo mi nemůže poradit.
díky všem za odpovědi :)

Odpovědi
houbín

Pokud vím, tak do paměti telefonu se běžný uživatel nedostane. Nepořádek na paměťové kartě dělají i aplikace. Zkusil bych seřadit složky podle data přidání. Pokud zhruba víš, kdy jsi přešla na nový mobil, můžeš ty starší složky vymazat. Ale opatrně!

anonym

doporučuji složky které na kartě nechceš vidět označit (pravé tlačítko myši na složce → vlastnosti) jako skryté … a budeš mít uklizeno.
Doplňuji:
I když ty složky budou skryté android je dál uvidí a bude s nimi schopen pracovat, zatímco vám nebudou na kartě překážet.

Doporučuji však i s ohledem na nízkou cenu paměťových karet, koupit si raději druhou nebo usb klíčenku pro jiné účely (přenos dokumentů), a kartu v telefonu nechat androidovi a moc mu do toho zbytečně nemluvit 🙂