Alča M.♥

Jak si to zapamatovat?

Pořád si čtu vlastivědu, konkrétně povrch Evropy a stále si nemůžu zapamatovat ty názvy! Asi po dvou týdnech jsem si konečně zapamatovala, co je to záliv, průliv a průplav. Nejsem blbá, jsem jedna z nejlepších. Tak čím to a jak to napravit?
Doplňuji:
RE: darius
Ne, jen proto, že mi minulý šk. rok učitelka řekla, že jsem nejlepší ze třídy a k vysvědčení jsem dostala pochcalu ZA VÝBORNÉ VÝSLEDKY A AKTIVITU V HODINÁCH AJ. A jestli jsem doopravdy sebevědomá, tak to je snad dobře, ne?

Nejlepší odpověď
WeeBear

Achjo, holka, ptáš se nás na radu, nebo se musíš neustále chlubit? Myslím, že úspěchů tu má opravdu hodně lidí a také to k otázkám nemají potřebu psát.

Mimochodem, znáš rozdíl mezi zdravým sebevědomím a sebevědomím přehnaným?

Další odpovědi
anonym

Alčo, všechno se Ti lépe bude pamatovat, když si to budeš schopná představit. Vybav si, co je to záliv (moře zasahující do pevniny),stejně tak si musíš umět představit průliv i průplav. Pokud ministerstvo školství totálně nezmršilo učebnice, tak v zeměpise máš uvedeno, co je co. Pak si vezmi atlas a koukej do něj, co z uvedených přírodních i lidskou rukou vytvořených scenérií kde najdeš.
Jde to opravdu pochopit, a také se naučit.
Že Tě pochválili v angličtině, neznamená, že nemůžeš propadnout v češtině.
Ale v zeměpise to nepřipustíme,viď?
Doplňuji:
Ještě mne napadá jedna věc. Na zapamatované zeměpisné znalosti bylo nejlepším prověřením zakreslení měst, hor,pohoří atd. do slepé mapy. Ta nejrychleji prověří, co už znáš a co se potřebuješ doučit.

Drap

Osobně bych doporučoval snížit intenzitu učení, aby jsi nedostávala POCHCALU každý den.

darius

A taky hodně sebevědomá, jak tak koukám…

terry

Asi se na to nesoustředíš.
A pokud jsi jedna z nejlepších, tak jak je možné, že nevíš jak na to?

Děda Louda

Neumím si představit ty ostatní.
Doplňuji:
Ale když máš od paní učitelky tu pochcalu, tak na tom určitě něco bude.

Alesh

Tohle je otázka paměti, ne inteligence. A paměť se zlepší jedině tréninkem. Čili v tomto případě v podstatě asi jen opakováním až si to zapamatuješ. Nic jiného se s tím asi dělat nedá.

IK

Alčo je mi líto že narážíš na takové odpovědi. Tvůj dotaz je naprosto v pořádku. Paní Očko už odpověděla dobře, že je potřeba si k názvu přidat nějaký vysvětlující obrázek, nejlépe když na něm rozpoznáš rozdíly mezi názvy, vezmeš si třeba mapu a podíváš se na více zálivů a pak na více průlivů a nějaký průplav, nebo si zadej slovo do Google a přečti definici na Wikipedii.
Všechny názvy které si nedokážeš představit si poznamenej a vyhledej abys jim rozuměla. Ve vyšší třídě se ti všechno bude hodit.
S matematikou je to podobné, jakmile ti něco nebude jasné, dál to bude ještě horší, jako bys chtěla hrát nějakou hru a neznala pravidla. Určitě máš i teď látky mnoho, takže když už ti to do hlavy nepoleze, odpočiň si a v žádném případě si nemysli že na to nemáš. Odpočinek potřebuje i tvůj mozek.

Alča M.♥

Z cestiny urcite ne! Z ajiny a cestiny jsem nejlepsi ze tridy. Ale spis mi nejde ta matika-ne ze by mi nesla, ale proste nejsem nejlepsi a mam z ni 4 trojky za cely muj pobyt ve skole, vlastivka a prirodka. A jeste doplnim: my jeste nemame zemepis, ale VL, jak uz jsem psala.

anonym

Alčo, jsem už hezkých pár pátků ze školy venku, tak to musíš prostě brát trošku s rezervou. Navíc se školní osnovy za uplynulá léta hodně změnily. Ber to ale tak, že do Tebe nehodlám rýpat a snažím se Ti pomoct. Uvažuji, co by asi bylo nejúčinnější na zapamatování. Zkus ty slepé mapky a u učení přemýšlej a zkoušej si vytvářet vlastní mnemotechnické pomůcky. Na někoho třeba působí určité barvy v mapě, aby si zapamatoval, co má před očima. Zkus se soutředit na to, co u Tebe funguje. Něco určitě.

terry

Alčo, povrch Evropy patří ale do zeměpisu, víš? Stejně tak, jako tato část vlastivědy.