bolak

Jak si to stát vybere?

Někde jsem četl, že když prodáte na internetu třeba několik aut najednou, a stát na to přijde, tak budete muset odvýst daň, protože se to bude brát jako váš výdělek, je to tak? A pokud jo, tak jakým způsobem si to stát vybere, to vám pošle nějaký upozornění, jako obálku s duhou nebo tak něco, že dlužíte na daních? A pokud jo, maj na to vůbec právo, protože pokud byste to skutečně prodávali jako za obchodním účelem, tak na něco takovýho musíte mít živnosťák nebo ne, a mít vedený účetnictví, což ale mít nebudete..?

Odpovědi
zzzlatokopka

Pokud prodáš cokoli na čem máš zisk, máš povinnost podat daňové přiznání, i pokud nemáš ŽL, tak odvádíš ze zisku daň z příjmu. Je jedno jestli prodáš jedno auto se ziskem 30tisíc, nebo zda prodáš 30 aut a na každém vyděláš jen 1000kč.

Nikdo ti nic nepošle, povinnost máš ty, pošlou ti až pokutu:-)))

Můžeš si ale odečíst náklady.

Quimby

Pokud se nepletu tak výdělek do 20 000Kč ročně nepodléhá dani. Pokud si vyděláš víc, tak to musíš zapsat do daňového přiznání a zaplatit tu daň.
Pokud to tak neuděláš a finančák na to přijde, tak dostaneš pokutu, kterou musíš uhradit, jinak ji budou soudně vymáhat.

Teď nadruhou stranu nevím jak se počítají takovýhle prodeje drahejch věcí mezi soukr. osobami. Ale tak třeba ti to pomůže.

Pepa25

Nejprve to zdanění:
od daně jsou osvobozeny prodej motorových vozidel po více než 1 roce od jejich nabytí (§4 ZoDP)

Postih:
pokud někdo prodá obratem auto jednou, tak na to asi nepřijdou
pokud bude točit kára za účel dosažení zisku pořád, tak je to nelegální podnikání, což není výmluva, to ti jen přitíží a daň musíš zaplati stejně …

P.S. Patříme do kategorie „daně“ ..
P.P.S. Z toho „výrazu“ před slovem daň mi skoro naskočila kopřivka … :-/

bolak

Quimby: Já myslím že tohle už je starej údaj, mám pocit že od 2014 je to zvedlý na 30.000,–

Mě spíš ale zajímá jak na to přišli, to si jako lustrujou všechny uživatele na Aukru, a u každýho z nich sčítaj sumy za jednotlivý aukce, dokaď na někoho takovýho nenarazí?

bolak

Pokud někoho urazilo slovo „dokaď“ tak se omlouvám.