Jak si stáhnout

Mám problém. Stáhnul jsem si film,ale jde mi jen zvuk.Po pátrání jsem s údivem zjistil,že mi
chybí Kodek.V životě jsem o Tom neslyšel.Mohl
by mi někdo poradit,co s tím?Mám i „jméno“ onoho.XVID MPG-4(XVID)
Pokud by se našel dobrodinec,tak bych jej poprosil o polopatizmus.Jako by to vysvětloval idiotovi.Díky.

Nejlepší odpověď
joey

Polopatě: Filmy jsou v počítači jako data. Protože ty hejbavé obrázky by musely bejt celkem velká data, tak se dalo pár chytrých hlav dohromady a řekli si, že ty data nějak zmáčknou. Takže je zmáčkli. Aby se ta data dala zase převést do obrázků, které se vykreslí na monitoru, tak je potřeba nějaký obrácený postup, nějaký rozbalovač – dekodér. Tomuhle dekodéru se taky říká prostě codec nebo kodek (to proto, že většinou program umí oboje, ale ty potřebuješ jen to rozbalování). Protože principů jak ta data mačkat je víc a časem se vylepšují, vznikají nové a lepší kodeky. Proto ti některá videa jedou (v počítači už ten kodek máš) a jiná ne.

Takže co teď potřebuješ je právě ten kodek pro xvid kompresi, najdeš to třeba pomocí google – dotazem: „download codec xvid“ (hned první odkaz). Tím teď vyřešíš toto video a možná to bude navěky stačit. Jiná verianta je nainstalovat si nějaký ten balík kodeků (kde budou asi i nějaké, které v životě potřebovat nebudeš, ale mělo by ti pak hrát takových 99% videí). Já třeba používám krásné, rudé CCCP :)
http://www.cccp-project.net/

Třetí možnost je používat nějaký přehrávač, který již kodeky obsahuje (resp. si videa nějak sám louská) – to umí třeba VLC.
http://www.vi­deolan.org/mi­rror-geo.php?file=vlc/1­.0.5/win32/vlc-1.0.5-win32.exe

Zdroj: www.videolan.or­g/mirror-geo.php?file=vlc/1­.0.5/win32/vlc-1.0.5-win32.exe

Další odpovědi
Dr. Avatar

Já si stáhnul codec pack all in na windows xp a vše mi funguje a přehrávač mám bs.player
stránka na kodeky www.stahuj.cz

anonym

mohu vřele doporučit tento balík kodeků a budete mít po problémech-stáhnout a nainstalovat,potom jen poslouchat a koukat.

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/k-lite-codec-pack/