Jak si spočítám plodné a neplodné dny?

Ahoj, už rok a půl se se svým přítelem snažím otěhotnět a nic:o( Můžete mi někdo říct, jak si spočítám plodné dny?

Nejlepší odpověď
Lencis

Doporučuju navštívit nějakou poradnu plánovaného rodičovství. Mě moc pomohli v cenap.cz

Základem je měření bazální teploty (může se měřit v ústech nebo rovnou v pochvě), vedou se záznamové tabulky. Existují i prográmky na internetu. Dle vzniklých křivek pak poznáš nejen ovulaci, ale poznáš více své tělo. Ovulaci lze rozpoznat i dle hlenu v pochvě, který se dle stadia cyklu mění.

Velmi obecně se za plodné dny považuje období mezi 10–17 dnem cyklu, přičemž cyklus začíná prvním dnem menstruace.

Spolehlivá metoda je také milování obden (nemůžeš minout) 😁 😁 😁

Pokud tě zájíma to měření, nastuduj stránky na odkaze, najdeš tam vše velmi dobře vysvětleno 😉

Přeju horu štěstí a brzy miminko v náručí 😉

Zdroj: http://merenib­t.xf.cz

Další odpovědi
alenka901

Jak určit nejplodnější období?

Nejplodnějším obdobím je několik dní po ovulaci, tedy po uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Ovulace nastává průměrně 14 dní od začátku menstruace.

Dobu ovulace lze upřesnit několika způsoby. V domácím prostředí je možné sledovat bazální teplotu (tělesnou teplotu v klidu), která se cyklicky mění během menstruačního cyklu. Pokud máte pravidelný cyklus, lze přibližně vypočítat den ovulace, když odečtete od prvního dne krvácení 12 – 16 dní. Také vzhled poševního hlenu se mění, během ovulace je čirý, řidší a táhne se, během neplodných dnů je zakalený a hustý. V lékárně lze zakoupit ovulační testy, které fungují podobně jako těhotenský test, v domácích podmínkách představují nejpřesnější možnost odhadu. Ještě přesnější jsou lékařská vyšetření – folikulometrie (ultrazvukové vyšetření vaječníků se zrajícími vajíčky) a vyšetření hladin hormonů.

dopučuji tento test:http://www.mi­rates.cz/item_de­tail.asp?produc­t_id=23

Dandi

Nemůžu sice nic konkrétního říct, ale určitě bude dobré navštívit nějakého odborníka, který Vám s tímto „problémem“ neplodnosti poradí.