postcd

Jak si šetrně odmastit hlavu / vlasy?

Hodně se mi mastí pokožka hlavy a to tak, že je potřeba si více než dvakrát umýt hlavu, navíc mi pravděpodobně důsledkem toho hodně padají vlasy. Nevíte jestli existuje nějaké levné a šetrné rozpouštědlo mastnoty které bych si nalil na hlavu a nechal působit. Osvědčila se mi horká voda..

Odpovědi
Curiosity

přítel si nejdříve před mytím šampónem umyje hlavu tekutým mýdlem.. ale nevím, aby sis tím nějak neškodil.. on má dlouhé suché vlasy a myje si je méně často, protože se mu tolik nemastí.. ale když už se zamastí díky delšímu nemytí, bere na to to tekuté mýdlo. on má ale dredy, takže to má vše trochu jinak.. být tebou šla bych s tím k odborníkovi.. kdo vůbec řeší vlasy? kožní? asi ano, že. ještě se říká, že právě díky častému mytí se vlasy více mastí.. potom taky jsou různé drahé přípravky na toto z lékárny (ale ty jsi chtěl levné, tak to nic).. výborná značka kosmetiky je Vichy.. a potom taky je možné zkusit SUCHÝ ŠAMPÓN! (do 30 Kč v drogérce) ..ten já miluju, protože se mi taky vlasy mastí více, tak když spěchám a nestíhám mýt, dám si suchý šampón.. to je takový bílý prášek.. nanese se do vlasů, protřepe se, vysuší jakoby ručníkem a pak počeše a PARÁÁÁDA! zbaví to vlasy mastnoty! já ještě dodržuju, že někdy, když nikam nemusím, tak si opravdu ty vlasy neumyju alespoň 3 dny, aby se samy pořádně zmastili a abych je tolik nemyla, protože pak se více mastí, jak už jsem psala.. všeho moc škodí a i časté mytí škodí, protože kůže má tendenci se pořád promašťovat, protože je vysušená, takže asi tak z mých zkušeností.. a ještě můžu doporučit třeba odbarvit vlasy! to je vysuší.. já když si dám melír.. mám úplně suché vlasy.. zkus se zeptat kadeřnice nějaké dobré!! ..nebo i více kadeřnic ať máš více názorů! Snad jsem trochu pomohla! 🙂 Přeji hodně štěstí a hezkou neděli! 🙂