Shady

Jak si různí biskupové apod. obhajují že lpí na majetku a žijí jako císařové?

Je to v rozporu proti Ježíšovu učení.

Nejlepší odpověď
Drap

Neobhajují, majetek většinou není jejich , ale církve. Myslím, že s tím nikdo z nich nemá vážný problém.

Další odpovědi
Nuk nuk

Částečně už za mne odpověděl Drap. Jejich osobní majetek to není. No, a na to, jak vnímají katoličtí duchovní skutečnot, že právě jejich církev na majetku celkem lpí, už byste se už musel zeptat jich přímo. Je jich hodně, jsou také lidé, a jejich názory mohou být hodně různé. Určitě mezi nimi budou i tací, kteří to kritizují, ale i takoví, kteří to považují za nějakou výsadu své denominace.

postcd

každý se řídí tím učením, podle toho jak se mu to hodí. nikdo není dokonalý

Reuef

Katolici vetsinou hromadeni majetku obhajovali nutnosti investic do obraceni pohanu na viru…

Kotja

Na Zeměploše to obhajovali takto: Peníze kazí člověka, tak mu je musí na vlastní nebezpečí odebrat.