štamgast

Jak si rozumí Fin s Maďarem?

Vlastními jazyky samozřejmě.

Nejlepší odpověď
led

Asi tak, ako Čech so Švédom.
Z skúsenosti viem, že ak Fín použije ruky, nohy i vlastnú reč a Maďar tie isté komunikačne prostriedky, tak sa pri Fínskej vodke ľahko dohovoria.

Doplňuji:
Robila som s Fínmi, pri komunikácii sme používali okrem vlastnej reči, mimiku, gestá a pri nejasnostiach poslúžil papier a ceruzka, kreslili sme „detské kresbičky“

Další odpovědi
deranged

Sauna, vodka, Kimi Räikkönen. To je asi tak všetko, čomu budú rozumieť. Maďarčina a fínčina nemajú slová, ktoré by boli „podobné a vzájomne zrozumiteľné“. Maďar a Fín si nebudú rozumieť.

anonym

Olet Unkarin, ja minä fin

Vannak fin és magyar

Asi tak 😁

Emefej

Oba jazyky patří do velké uralské jazykové rodiny. Maďarština patří do samostané, a velmi odlišné skupiny ugrických jazyků. Naopak finština patří do mnohem početnější skupiny baltofinských jazyků. Takže Fin s Maďarem si budou rozumět asi stejně jako Rumun s Portugalcem.

Krakis

Blbě-jeden pije vodku,druhý pálenku…

cochee

Hm, ani z jedné odpovědi nejsem moudrý.

led, deranged i Katy81, vy umíte maďarsky?

Já si vzpomínám, jako děcko jsem viděl nějakou mezinárodní hudební estrádu, kromě nás a dalších zemí se vysílala i v Maďarsku a Finsku. Překládalo se to do všech jazyků, ale utkvělo mi, že když se finský konferenciér na něco ptal finského účinkujícího, zaznělo tam něco ve smyslu: ‚našim maďarským přátelům asi nemusíme překládat, že?‘ A vy teď tvrdíte, že ty řeči nemají nic společného. Já jsem měl představu, že ugrofinské jazyky jsou příbuzné podobně jako třeba západoslovanské, například čeština s polštinou.

led

Je to ako so slovenčinou, češtinou, ruštinou, ukrajinčinou a polštinou. Sú to slovanské jazyky a potrebujeme preklad. Aj tu sa mi stalo, že ma niektorí užívatelia požiadali o preklad do češtiny
Maďarčina s fínštinou sú od seba vzdialené ako hanácka mluva od východoslovenského hútorenia. Keby nepoužívali zopár slov aj z češtiny a slovenčiny, tak si nerozumejú.