Pače

jak si predstavujete klasicky vzhled bači?

hodte mi sem klidne par obrazku prosim, diky
Doplňuji:
myslim ale jako co behali pred X lety v tatrach a v okoli.. klasickej baca, nas.. kolikrat vidim dedka s mobilem nebo tak.. ani nevim jak poradne vypadala jejich hul.. zadnej klacek

Nejlepší odpověď
anonym

Proč je otázka ve zvířatech? Bača toho moc nenaběhal.A je jedno s jakou holí…"D

Další odpovědi
hanulka11

http://www.go­ogle.cz/search?q=o­br%C3%A1zky+ba%C4%8Da&hl­=cs&client=fi­refox-a&hs=4ve&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&prmd=im­vns&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=gACIT4qWCcXptQ­bCm9mhCw&ved=0CCUQ­sAQ&biw=1024&bih=590

stačilo zadat do google a vidíš, snad si vybereš
Doplňuji:
třeba takto
http://liberec­ky.denik.cz/zpra­vy_region/tema-dne-v-krizanech-zil-pred-lety-baca-ze-slovens.html

johana 56

Žádný mobil,hůl přizpůsobená postavě,poctivě vyřwzaná z nějaké haluze a nesmí chybět Dunčo,který umí a chápe,jak ty ovečky dovede zpět domů.
Doplňuji:
Vyřwzaná

briketka10

http://www.go­ogle.cz/search?q=mraz%C3­%ADk&hl=cs&biw=­1029&bih=499&prmd=im­vns&source=lnms&tbm­=isch&ei=tBSIT8TBG8­eWOp-4pMQJ&sa=X&oi=mo­de_link&ct=mo­de&cd=2&sqi=2&ved=0CBkQ_­AUoAQ

klidně i na sněhu, přidej si pár oveček a máš ho jak vyšitého :DD
ne s holí mrazilkou..

Damiana

Nóó, po tom, co jsme s milým viděli loni v Tatrách vzaly zasvé veškeré mé romantické fantazie o chlapíkovi s ošlehanou, vrásčitou tváří, v rozedřených ovčáckých hadrech z ručně vyrobeného plátna, s hrubou výšivkou, koženými škrpály, dýmkou, žinčicou a ostrým čuvačem po boku.
Tak za prvé: ovce jsme měli v Tatrách obrovský problém vůbec nalézt! (To je jich mnohem víc u nás v Českém Středohoří.) A za druhé: Když jsme je na jakési moderní, umělé salaši vůbec viděli, pár vystresovaných chudinek se krčilo u plotu.
Nakonec se nám podařilo na jedné pastvině uvidět stádo. Pes nikde, ale pásl je hrbatý Ukrajinec s mobilem u hlavy (jak popisuješ).
Nic moc. ☹

Drap

Otázka má několik nejasností. X let je 1 nebo 100, a nebo snad ještě více. V různých dobách se lišil samozřejmě jejich oděv. Hůl každého bači vypadá jinak, pokud vůbec nějakou má. Jeden nosil krátkou, jiný dlouhou. Zkrátka podle toho, s čím se jim dobře chodilo.
Vizáží a vzhledem jsou bačové uplně stejní jako zámečníci.

anonym

Pamatuji si takový ten před 50 a více lety. To měl bača líčené opánky s řemínky až na lýtka. Režné kalhoty a halenu volně plandající přes kalhoty. K tomu malý černý kulatý klobouček a pořádnou sukovici.
Dnes bych to spíš viděla na ošoupané džíny, flanelovou košili a botasky. Jen tu hůl bych asi považovala za stejně důležitou i dnes, jenže možná s postupem doby by mne nešokovalo ani to, kdyby to byla hůl trekingová.

johana 56

Už mně to štve,do opravy mi naskočila stejná chyba.

iceT

…ale nám nějaká chybička přece nevadí.Jste měla vidět tu hrubici,co jsem tady napsala před pár dny…:-)

johana 56

Ad ice T dík za pochopení.

briketka10

:DD :DD