panxnotdead

Jak si představujete galantního gantlemana?

Nejlepší odpověď
quentos

co furt máte všichni s obleky a saky. U galantního gentlemana je naprosto fuk, co má na sobě. Podstatné je, že je pozorný k ženám, nemluví v jejich přítomnosti vulgárně ani oplzle, citlivě naslouchá, má schopnost empatie a je oporou.
Přitom může bejt v roztrhanejch kalhotách a starém triku.

Další odpovědi
led

Krásne zarastený s jeleňnom na pleciach mi doniesol vetvičku s chutnými bobuľami /pravek/
Krásny sťa Apolón, uprostred oslavy svojho víťazstva prišiel za mnou a objal ma /starovek/
Rytier z krásneho koňa zoskočil, zobral môj venček mytrový, svoju dušu do mňa vdýchol /stredovek/
Ten vždy presný, aj keď citmi nemrhajúci, v prítomnosti dámy skláňajúci klobúk svoj, ten čo rúčku dámy k perám svojim priloží, aby hneď sokovi, čo urazil mu dámu, bielu rukavičku k nohám hodil… Ten, čo s chladnou tvárou do plameňov skočí, aby zachránil pani svojho srdca a následne s pohľadom pevne upretým na hodinky, náhli sa na vlak, aby nezmeškal svoju púť svojho života… Slovom, ten, čo z každého má troška a k dáme úctu chová… /novovek/
Doplňuji:
A dnes…
Ten, čo nedvíha svoj mobil pri rozhovore sa dámou… ten, čo nastávajúcej matke miesto uvoľní… ten, čo najprv pomôže s kabátom a až potom svoj si dá… ten, čo žobráčke šatku padnutú na zem podá… ten, čo dýmiaci sťa Vezuv dych svoj odvráti… ten, čo vidí v žene dámu… ten, čo …
Gentleman, nezáleží na veku, či v obleku, či v handrách, nehľadiac na dĺžku vlasov, či šperky nosí, abo nie, na ulici, v horách i na nuda pláži, je vždy galantný k dáme, ináč by nebol gentleman.

iceT

Takřka ihned mi vytanul na mysli Phileas Fogg.

marci1

Měl by se chovat jako kavalír. Měl by být skromný, upřímný, přesný, ohleduplný, pozorný. Měl by umět lidem naslouchat, nejen stále mluvit o sobě. Měl by mít smysl pro humor a hlavně úsměv na rtech. 🙂

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/10-znaku-spravneho-gentlemana-dil-/vztahy-sex.aspx?c=A080916­_134445_ona_vzta­hy_ves

anonym

gentleman je galantní, to by nebyl gentleman

zjentek

jako někoho, kdo se do široké veřejnosti už moc nehodí

rigormortis

V saku.

terezie.k

V obleku, s krásným účesem.

Illines

led,tak krasne napsane,az se mi zalily oci.

Illines

to quentos-mas recht,dobre jsi to napsal.