Jak si poridit novy obcansky prukaz?

jak mam zazadat o novy OP,kdyz nemam jiny doklad totoznosti,ani rodny list?bylo mi vse odcizeno.nechteji mi vydat OP,protoze namem rodny list a ten mi neudelaji,protoze nemam OP.nevite nekdo jak s toho ven?dekuji.

Nejlepší odpověď
aramah

Na matrice vám vystaví duplikát a následně OP.Bylo by dobré mít ŘP. nebo pas.

Další odpovědi
mosoj

Vše se dá vystavit znovu i rodný list.
To že Vám někdo odcizí OP to se stává, ale rodný list ? Ten snad sebou nenosíte.
Nahlásil jste ztrátu OP policii ? Samozřejmě bezodkladně ?

sobol

Matriky se zdráhají vydávat duplikát rodného listu bez OP z důvodu zneužití identity, každopádně PČR by vám při nahlášení ztráty/krádeže měla vydat náhradní doklad se kterým by již mělo jít zažádat o nový rodný list. Jinak se připravte na popotahovačky s úvěrovými spol. neb riziko zneužití pokud jsou oba doklady pohromadě je enormně vysoké a pokud jste neprodleně nenahlásil krádež tak se z toho nevykroutíte.

Lucimia

Zašla bych na matriku. Možná by vám tam mohli vydat nový rodný list. Každopádně se prvně musíte dožádat rodného listu.

NickD

Neprodleně po zjištění ztráty či krádeže nahlásit na PČR! Pokud tak neučiníte,vys­tavujete se VELKÉMU riziku s podvody!!!!
PČR vám vydá dočasný doklad a zárovaň vám předá protokol se zápisem.S těmito doklady zajděte na matriku a požádejte o duplikát rodného listu.Vemte si sebou i náhradní doklady (pas,ŘP,průkaz zdravotní pojišťovny,at­d.).Podé si dejte žádost o vystavení nového OP.
Zároveň vám doporučuji,aby jste ztrátu oznámil i ZP,bance,te­lefonímu operátoru,a pod.

FOG

Pomuze asi i dokladovat,ze jste to Vy tim,ze predlozite nejakou postu,ktera je Vam dorucena na Vasi adresu,kde bude Vase jmeno.