Supermáán

Jak si pořádně uklidit pokoj? Děkuju za odpovědi ;)

Potřebuju poradit jak si to nějak zoorganizovat pokoj podle bodů nebo tak.. Nevím jak si ho uklidit vždycky mě to buďto přestane bavit nebo udělám bordel jinde ;) Děkujů :3

Nejlepší odpověď
anonym

Přitakávám verzi od arygnoca, jenž jen jinými slovy aplikuje známý fenomén od M. Horníčka tzv. „Systém malého přehledného nepořádku“ (charakteristický pro pánské pojetí).
Pracovní prostředí má maximálně sloužit a vyhovovat jeho uživateli, a ne aby se stal jeho otrokem.
Ženská posedlost věčným uklízením má i své patologicky chorobné podoby.

viz Dobře utajené housle – odkaz ve zdroji:
Doplňuji:
Možná bys mohla začít tím, aby sis udělala pořádek v zařazení do správné rubriky – tahle „elektronika“ je přece jenom poněkud zavádějící.

Zdroj: http://www.po­zitivni-noviny.cz/cz/clanek-2006121073

Další odpovědi
arygnoc

slovo >uprataný< je veľmi relatívne.
napr. môj pracovný stôl je pre moju asistentku totálne tabu (s výnimkou popolníka a hrnčeka na kávu [čaj]).
označenie >bordel< z jej strany chápem za neadekvátne označenie organizovaného chaosu (pre vonkajšieho pozorovateľa), v ktorom sa napriek jej pochybnostiam skvele vyznám.
to isté platí o domácom pracovnom stole (tam má podobné >kecy< zasa drahá).

predpokladám ,že tento pohľad je možné aplikovať i na izbu, resp. jej časti.

anonym

http://www.you­tube.com/watch?v=Aq979u­OFNAI
klidně můžeš kouknout na celý, ale dětský pokoj je až od 3:50, to je garda, co? Takže tak nějak.
Doplňuji:
tady je pokračování
http://www.you­tube.com/watch?NR=1&fe­ature=endscre­en&v=_MTeBFSgDwU

badisko

k tomuto ucelu ti bohate postaci odlakovac na nehty 1× a 1× krabicka zapalek ..
navod – rozlij odlakovac po posteli skrinich a podlaze …skrtni zapalkou a urychlene se strat ..cca 10 min…volej na linku 150 ze u vas patrne hori pak behlej kolem domu a hulakej jak na lesy.. Hori.. hori.. hori cekani na hasice si muzes kratit treba zpivanim pisne hudebni kapely …Kabat z nazvem pohoda klip a text je zde … http://www.you­tube.com/watch?v=nNN1938­3khA nebo mene znamou skladbou hudebni skupiny Znouzecnost skladba z nazvem Hasici ........cim bude ohen vetsi tim lepe …!! …zalezi jak daleko je nejlbissi hasicka zbrojnice pocitam ze dojedou do 10 min …takze 20 minut staci na to aby vse v tvem pokoji lehlo popelem …a rozsirilo se po celem dome …hasici jsou kabrnaci a pravepodobne se jim podari ohen uhasit …rodice pak zavolaji nejspise firmu na uklid …mas vystarano je to nenarocne a na cas pokud bude ohen echt …tezka technika si s tim poradi …
nasledky si pricti sama …:D …

marci1

  1. Ustlat a vyvětrat.
  2. Uklidit ošacení a drobné věci do skříně, skříněk nebo poliček.

    Již nošené uložit na předem určené místo k vyprání.

  3. Vyluxovat koberec, popř. vytřít podlahu.
  4. Utřít prach, ale všude, nejen na stole, ale i na skříních, skříňkách.
  5. Zalít květiny, do vázičky na stůl dát kytičku.

A pokoj je jako klícka ! 🙂

anonym

Kolik máš let? Desetiletá vnučka mi přes skypa předváděla, jak uklízí ona: uklidí hračky, knihy a papíry, srovná si věci na psacím stole (oblečení neuklízí, protože to automaticky schovává do skříně, nebo nosí do koše na špinavé prádlo). Potom srovná plyšáky na gauči, ustele si postel, poutírá prach a pustí se do luxování. To vše za veselého švitoření a pozpěvování za současného přísunu čerstvého vzduchu z otevřeného okna.
Bratr binec nedělal, jenom měl problém se stlaním postele a s oblečením. Jako zlepšovák navrhoval, aby mu rodiče pořídili 7 židlí, že by měl na každé oblečení na jeden den, aby se to nepletlo. Těžce potom bojoval se švagrovou, ale musel se svým vynálezem ustoupit, protože „paní domu“ měla „silnější“ hlas.

Funna

marci to napsala v podstatě dobře, jen jaksi prohodila sled událostí, protože první luxovat (vytírat) je blbost, když ještě nemáš utřený prach…takže první utřít, pak vysát…a květiny na stole nejsou podmínkou, jen by ti tam zase udělali binec, až by uschnuly .-)))