DaiWoman

Jak si poradit se sršni?

Nejlepší odpověď
olda12

Je to nehumální,ale nechávám je žít,počkám až vymřou sami

Další odpovědi
michael69

Sršni jsou u nás chránění,to za prvé a za druhé,pokud je nemáte zrovna v ložnici či nejste alergická na včelí bodnutí tak je nechte být.Už jim zvoní hrana,protože s podzimem vymírají a zůstávají jen oplodněné královny,které přežijí zimu v úkrytu.Bodnutí sice bolí,ale není zdaleka tak silné jako včelí.Navíc sršni útočí ve vyjímečných případech a v podstatě si lidí (narozdíl od vos) nevšímají.

Drap

Zlikvidovat. Večer shrnout celé hnízdo ostrým předmětem, třeba nožem do papírového pytlíku.

elektrikář

Nám se nachytali do zbytku piva v lahvi.Jinak lapák z pet lahve, s návnadou trochu piva sirupu a padaného rozdrceného jablka v kvasícím roztoku se utopí..

baghira

Já je mám na verandě pod střechou. A s nimi jsem uzavřel dohodu o neútočení. Když mě nechají na pokoji, nechám na pokoji i já je.

(Poučil jsem se s podobné dohody, kterou mají indiáni Černonožci s medvědy, a která už cca 200 let funguje k plné spokojenosti obou stran. Aspoň k něčemu byl ten šamanský kurz dobrý :DD)

elektrikář

Zimu přežije jen jeden z celého hnízda.

Terryle

olda12: tak Vy jste mě rozesmál :o) nehumánní – nechat sršně v klidu dožít… Leda, že byste to myslel nehumánním řešením vůči lidem, to pak jo :)